WALS: Chemik nie powiedział ostatniego słowa (FOTO)

Przedświąteczna odsłona Wałbrzyskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki „Aqua-Zdrój” stała pod znakiem dwóch niespodziewanych rozstrzygnięć. Mowa o wygranej juniorów Chemca Aqua-Zdrój z rezerwami Chełmca Euromar fLOVErs Art oraz pierwszym zwycięstwie Chemika Żarów, który po świetnym meczu okazał się lepszy od PW Mabor.

Wałbrzyska Amatorska Liga Siatkówki „Aqua-Zdrój”
Wyniki VI kolejki:
Chełmiec Aqua-Zdrój – Chełmiec Euromar fLOVErs Art II 2:1 (25:11, 20:25, 25:19)
Pierwszy set sobotniej kolejki toczył się pod zdecydowane dyktando juniorów, którzy po krótkiej walce pokonali „starszych” panów do 11. W drugiej partii role się odwróciły, gdyż tym razem górą był Chełmiec II, co przełożyło się na remis w spotkaniu 1:1. Ostatnia odsłona należała ponownie do juniorów, których pod nieobecność Janusza Ignaczaka umiejętnie poprowadził trener Adam Rydziński. Na tyle umiejętnie, iż młodzież Chełmca wygrała do 9, a cały pojedynek 2:1.

Chełmiec Euromar fLOVErs Art I – NSK 3:0 (25:13, 25:14, 25:14)
Choć prowadzący w tabeli WALS-a, Chełmiec Euromar fLOVErs Art I, wystąpił w osłabionym składzie, to nie miał żadnych problemów z szybkim zwycięstwem z NSK. Po trzech krótkich setach lider odprawił autsajdera WALS-a do 13, 14 oraz 14.

Dom Finansowy – Wodociągi Wałbrzych 2:1 (25:23, 23:25, 27:25)
Rywalizacja Domu Finansowego z Wodociągami Wałbrzych miała bardzo wyrównany przebieg. W pierwszym secie Radosław Dusza i spółka prowadzili już 24:20, a mimo to niewiele brakowało, a niżej notowane Wodociągi doprowadziłyby do remisu i niespodzianki. W drugiej części to dla odmiany Wodociągi były cały czas o krok przed ekipą DF. Wicelider próbował nadrobić straty, ale musiał się pogodzić z porażką 22:25. Również i trzecia partia miała zacięty charakter, jednak kilka skutecznych zbić Mateusza Szymanka dało drużynie Domu Finansowego wygraną do 25, a w całym meczu 2:1. Po drugiej stronie siatki warto podkreślić świetną grę Tymoteusza Gajka.

PW Mabor – Chemik Żarów 1:2 (22:25, 22:25, 25:22)
Ostatni mecz wieczoru okazał się prawdziwą siatkarską ucztą. Do pojedynku z Maborem Chemik przystąpił w mocno zmienionym składzie, bo z trzema nowymi zawodnikami: Patrykiem Uściłą na rozegraniu, Szymonem Szklarzem na libero oraz Krzysztofem Leickim na przyjęciu i ataki. Wspomniani siatkarze całkowicie odmienili postawę Chemika, który po koncertowej grze pokonał zespół Macieja Leńskiego 2:1.

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com