Co z kamienicą przy ul. Św. Barbary 11?
Co dalej z ewakuowanymi mieszkańcami kamienicy przy ul. Świętej Barbary 11? Budynek niebawem zniknie z powierzchni ziemi.
 
 
Mieszkańców ewakuowano z kamienicy Świętej Barbary 11 w miniony weekend. 
W  mieszkaniach zaczęły pękać ściany i przerażeni lokatorzy poinformowali straż pożarną. Budynek był w kiepskim stanie technicznym od dłuższego czasu. Lokatorzy mieli opuścić budynek już w listopadzie i otrzymać mieszkania zastępcze.  
 
Jak informuje rzecznik Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu Edward Szewczak kamienica niebawem zostanie wyburzona. Co stanie się z lokatorami?
 
- Kamienicę przy ul. Świętej Barbary 11 zamieszkiwało siedem rodzin. Dwa mieszkania były zajęte zgodnie z umową, pozostałe pięć, niestety, zostało zajętych bez umowy. Te dwie rodziny, które miały podpisane umowy, dostaną lada chwila propozycję mieszkań kryzysowych. Jedno z nich jest remontowane, druga rodzina jest na etapie wyboru mieszkania. Niestety, te pięć pozostałych rodzin nie ma możliwości przydziału mieszkania, zostały im zaproponowane lokale przy ul. Ogrodowej - mówi rzecznik Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu Edward Szewczak.
 
Zgodnie z decyzją Inspektora Nadzoru Budowlanego budynek nie nadaje się do dalszego zamieszkania ani remontu. Jego wyburzenie jest planowane już w najbliższym czasie. 

 

 

wb

foto;P.Tokarski

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno