Pożar przy 1 Maja: ewakuowano mieszkańców

Pożar budynku mieszkalnego przy ul. 1 Maja 145 w Wałbrzychu. Strażacy walczyli z ogniem w sylwestrową noc. Ewakuowano 10 osób.

Zgłoszenie dotyczące pożaru strażacy otrzymali w Sylwestra przed godziną 23. Na miejscu okazało się, że pożar ogarnął klatkę schodową odcinając niektórym mieszkańcom drogę ewakuacji. Jeden z mężczyzn wyskoczył z pierwszego piętra i uszkodził sobie kolano. Pogotowie udzieliło też pomocy kobiecie, która podtruła się dymem.
 
Strażacy ewakuowali 10 osób, 5 psów i kota. Jak informuje Tomasz Kwiatkowski z wałbrzyskiej straży pożarnej, na skutek pożaru uszkodzona została klatka schodowa, schody oraz drzwi kilku mieszkań. Stwierdzono, że lokatorzy nie mogą na razie wrócić do swoich mieszkań. Większość z nich znalazła schronienie u rodziny i znajomych, 4 osobom przydzielono lokale zastępcze.
 
Na miejscu było 12 strażaków. Prawdopodobnie przyczyną pożaru było podpalenie.
 
wb
foto:walbrzych24.com
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno