Lisy wychodzą z lasu?

Lisy na wałbrzyskim Podzamczu?  Jak informuje jeden z naszych czytelników na Podzamczu nieopodal bloków pojawił się lis. Jak zachować się w takiej sytuacji?

Lisów w pobliżu siedzib ludzkich jest coraz więcej. Najczęściej zwierzęta pojawiają się w pobliżu śmietników gdzie szukają pożywienia wśród odpadków. 
 
W większości przypadków dzikie zwierzęta boją się ludzi i starają się nas unikać. Należy  mieć się na baczności na przykład w kwestii lisów, które w przypadku wyraźnej śmiałości w stosunku do człowieka mogą okazać się chore. 
 
Jak informuje zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Wałbrzych Marek Nogawka, udało się już zlikwidować największe ogniska wścieklizny, dlatego mieszkańcy mogą być spokojni. Podczas spotkania z listem trzeba jednak pamiętać, że to dzikie zwierzę i nie powinniśmy go dotykać ani głaskać. 
 
Jeśli lis nie ucieka na widok człowieka, należy zadzwonić do straży miejskiej. Zgodnie z procedurami zwierzę zostanie złapane i zbadane przez lekarza weterynarii.
 
wb
foto: pixabay
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno