Sylwestrowy Rajd na Trójgarb (FOTO)

Długo oczekiwana wieża widokowa na Trójgarbie została otwarta na sam koniec 2018. Zobacz jak wyglądało otwarcie najnowszej atrakcji turystycznej naszego regionu.

Wyświetl galerię 1/6
Wieża Widokowa ma wysokość blisko 30 metrów i składa się z 5 kondygnacji, na każdej znajduje się platforma widokowa. Wykonana jest z konstrukcji stalowej. Układ schodów oraz platform widokowych zaprojektowany jest jako sekwencja trójkątów, które symbolizują trzy gminy partnerskie. Autorem projektu Wieży Widokowej jest Grupa Projektowa ISBA z Wrocławia.  
 
Projekt realizowany jest przez gminy: Czarny Bór (lider), Stare Bogaczowice i Szczawno Zdrój. Partnerami projektu są także Nadleśnictwo Wałbrzych i Fundacja Edukacji Europejskiej.
 
 
Oprócz budowy wieży projekt obejmuje montaż małej architektury turystycznej na obszarze szlaku turystycznego Ekomuzeum Wokół Trójgarbu oraz edukację ekologiczną i wykorzystanie nowoczesnych technologii (działania edukacyjne w szkołach podstawowych i gimnazjach 3 gmin Partnerskich; opracowanie i udostępnianie elektronicznych materiałów informacyjnych o EKOMUZEUM na stronie www.wokoltrojgarbu.pl oraz opracowanie, montaż  i wdrożenie elektronicznego systemu informacji turystycznej).  
 
Wartość Projektu ogółem to 2.687.900,00 zł, w tym dofinansowanie na poziomie blisko 70 % , w kwocie - 1.877.000,00 zł. 
 
Otwarcie Wieży Widokowej poprzedzone zostało Pieszym Rajdem Sylwestrowym na Trójgarb.
 
opr.plr
foto: użyczone / Piotr Filip
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno