Budimex najtańszy, kiedy rozstrzygnięcie przetargu na budowę obwodnicy?

Najtańsza oferta na budowę Obwodnicy Zachodniej (oferta firmy Aldesa Construcciones Polska) została odrzucona przez Krajową Izbę Odwoławczą,  aktualnie najtańszą ofertą jest oferta firmy Budimex. 
 

O tym, że najlepiej ocenioną ofertą jest oferta firmy Budimex, poinformowali jej przedstawiciele w komunikacie prasowym, jednak rzecznik wałbrzyskiego urzędu miejskiego, Edward Szewczak dementuje pogłoski, jakoby było przesądzone, że Budimex zostanie wykonawcą drogi. Postępowanie trwa i nie wiadomo, kto wygra.  Odrzucona firma może się jeszcze odwołać od decyzji. Ma na to 10 dni. 

 

- Przetarg na wykonawcę obwodnicy cały czas trwa i nie został jeszcze rozstrzygnięty. Faktem jest, że Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła najtańszą ofertę, którą złożyła w przetargu firma Aldesa. Na dzień dzisiejszy, gmina nie ma jeszcze wyroku pisemnego w tej sprawie. Aldesa ma prawo do odwołania się od tej decyzji. Dopóki Aldesa się odwoła, bądź nie odwoła, ze strony Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta nie będzie żadnych ruchów. W przypadku odrzucenia oferty firmy Aldesa, oferta firmy Budimex będzie najtańszą ofertą. - mówi rzecznik urzędu miejskiego w Wałbrzychu, Edward Szewczak.
 
Dlaczego odrzucono najtańszą ofertę? 
 
- Wymogiem brania udziału w przetargu było złożenie w dossier poświadczenia o potencjale,  o tym jakie firma wykonała prace. Z tego co wiem, firma Aldesa nie złożyła poświadczenia o wykonaniu jednego z wymaganych (do stratu w przetargu) zadań. - mówi rzecznik urzędu miejskiego w Wałbrzychu, Edward Szewczak.
 

 

Lista firm, które zgłosiły się do przetargu i ceny brutto ofert:
 
1. EUROVIA Polska S.A.  -  337.476.065, 30 zł
2. BUDIMEX S.A - 307.112.578,29 zł
3. Konsorcjum STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE sp. z o.o. + STRABAG sp. z o.o. - 311.572.130,46 zł
4. MOSTOSTAL Warszawa S.A. - 325.342.821,00 zł
5. Konsorcjum ALDESA Construcciones Polska sp. z o.o + ALDESA Construcciones S.A - 271.870.440,04 zł
6. MOTA-ENGIL Central Europe S.A - 336.116.566,85 zł
7. Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A. 337.140.661,38 zł.

Odrzucona oferta: 
Konsorcjum ALDESA Construcciones Polska sp. z o.o + ALDESA Construcciones S.A - 271.870.440,04 zł

 

red
foto: WTV

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com

Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno