Pożar przy ul. 1 Maja: kiedy mieszkańcy wrócą do domów?

Mieszkańcy nadal nie mogą wrócić do swoich mieszkań po pożarze przy ul. 1 Maja 145. Ogień wybuchł w Sylwestra. 13 osób znalazło schronienie u rodziny i znajomych, 4 osobom przydzielono lokale zastępcze. Jakie były przyczyny pożaru?

W wyniku zdarzenia ucierpiały dwie osoby. Mężczyzna, który wyskoczył z pierwszego piętra i uszkodził sobie kolano oraz kobieta, która podtruła się dymem. Jak wynika z informacji przekazanych nam przez jednego z czytelników, przyczyną pożaru miały być fajerwerki wrzucone na klatkę schodową. Strażacy nie potwierdzają jednak tych informacji.
 
Jak informuje Tomasz Kwiatkowski z wałbrzyskiej straży pożarnej, pożar rozpoczął się na korytarzu i jako prawdopodobną przyczynę wskazano podpalenie, strażacy nie są w stanie określić czy były to fajerwerki. Postępowanie w tej sprawie prowadzi wałbrzyska policja.
 
Jak informuje rzecznik wałbrzyskiej policji, Magdalena Korościk, na miejscu zostały przeprowadzone oględziny przez biegłego z zakresu pożarnictwa i dopiero po sporządzeniu przez niego opinii można będzie powiedzieć coś więcej.
 
Podczas pożaru z mieszkań  ewakuowano w sumie 17 osób. Uszkodzona została klatka schodowa, schody oraz drzwi kilku mieszkań. Stwierdzono, że lokatorzy nie mogą na razie wrócić do swoich mieszkań. 13 z nich znalazło schronienie u rodziny i znajomych, 4 chwilowo zatrzymały się w mieszkaniach zastępczych przy ul. Ogrodowej.
 
Jak informuje rzecznik Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu Edward Szewczak, nie zostaną tam jednak długo. Wczoraj na miejscu została przeprowadzona ekspertyza, z której wynika, że po remoncie mieszkańcy będą mogli wrócić do swoich domów. Ogień na szczęście nie uszkodził mieszkań, jedynie klatkę schodową. Usuwanie szkód ma potrwać około dwa tygodnie. 
 
wb
foto:walbrzych24.com
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno