Mieszkania Plus: na razie wpłynęło 20 wniosków

Na ten moment wpłynęło dopiero 20 wniosków na Mieszkania Plus w Wałbrzychu. Nabór ruszył jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. 

Przy ulicy Husarskiej zostaną oddane 192 lokale wykończone „pod klucz”. Są to zarówno 35-metrowe kawalerki, jaki i trzypokojowe mieszkania o metrażu blisko 74 mkw. W każdym budynku przewidziano też lokale przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. 
 
Kryteria przydziału mieszkań są określone w uchwale, którą podjęli radni. Są one bardzo podobne do tych, które obowiązują przy ubieganiu się o mieszkanie komunalne. Preferowane są przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, osoby niepełnosprawne i seniorzy, którzy oddadzą duże, niedostosowane do ich potrzeb mieszkanie w ręce gminy. Bardzo ważnym kryterium przydziału mieszkań będzie także zdolność do płacenia czynszu.
 
Jak informuje rzecznik Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu na ten moment wpłynęło zaledwie 20 wniosków. Zgodnie z przewidywaniami, wnioski dopiero napłyną. Zastój był prawdopodobnie spowodowany okresem świąteczno-noworocznym.
 
Wnioski można składać do  31 stycznia. Pierwsze klucze trafią w ręce najemców prawdopodobnie w marcu. 
 
wb
foto:P.Tokarski
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno