Poseł Jakubiak formuje własną partię

Były poseł klubu Kukiz'15 Marek Jakubiak rozpoczął formowanie własnej partii - Federacji dla Rzeczypospolitej. Obecnie organizacja jest na etapie tworzenia struktur regionalnych.

Zgromadzenie jak największej liczby działaczy to obecnie najważniejsze zadanie dla regionalnych liderów nowopowstającej partii. Za koordynację działań w regionie wałbrzyskim odpowiada Grzegorz Hercuń.
 
- Skoro taka inicjatywa się pojawiła, doszedłem do wniosku, że warto to wesprzeć. Uważam, że niestety do tej pory mało ludzi decydowało się na to, dlatego prawo nie było tworzone z korzyścią dla obywatela. Chciałem dać przykład osobom niezdecydowanym, które boją się pokazać swoje zdecydowane poglądy, że mają jakąś wizję, inną niż była dotychczas realizowana w naszym kraju. Chcę dać impuls do działania byśmy mogli zmieniać na lepsze otaczającą nas rzeczywistość - mówi Grzegorz Hercuń.
 
 
Zdaniem członków organizacji docelowo będzie to partia centrowa, otwarta na wiele różnorodnych środowisk, które dotychczas nie mogły odnaleźć się na spolaryzowanej scenie politycznej. Podczas spotkania w Wałbrzychu dużo czasu poświęcono na kwestie związane z gospodarką i problemami przedsiębiorców. W swoim programie organizacja deklaruje między innymi głębokie reformy ZUS, zwiększenie kwoty wolnej od podatku nawet do 30 tys. zł czy podatek regresywny, który maleje wraz ze wzrostem rentowności przedsiębiorstwa.
 
 
Nową partię wyróżniać ma także wewnętrzny mechanizm jej funkcjonowania, w którym duży nacisk położony jest na demokratyczne podejmowanie decyzji przez wszystkich członków a nie przez centralne władze partii.
 
- eVoting to będzie taki system głosowania, w którym wszyscy członkowie partii będą mieli wpływ na to co się dzieje. Głosowania nie będą odbywały się na specjalnych zjazdach tylko na urządzeniach moblilnych za pomocą aplikacji. Członkowie sami będą mogli zgłaszać swoje projekty a to przekładać się będzie na sprawy, które będzie można wprowadzć w całym kraju - twierdzi Grzegorz Hercuń.
 
 
Partia będzie także dążyć do tego by w ten sam sposób organizować regularnie, obligatoryjne referenda w sprawach ogólnokrajowych jako alternatywę dla tradycyjnych głosowań, które zwykle kończą się zbyt małą frekwencją a ich organizacja pochłania zbyt wiele funduszy publicznych.
 
 
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie internetowej Federacji dla Rzeczypospolitej, w tym również informacje jak dołączyć do szeregów nowopowstającej partii.
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno