Mali wspaniali po raz trzeci

Dobiegła końca 3 edycja Programu sportowo-edukacyjnego „Mali Wspaniali” w Świdnicy. W zabawie pod hasłem „Sporty The World Games 2017” brało udział 450 dzieci z 7 przedszkoli z miasta. Na zakończenie programu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom nadający mu tytuł „Małego Mistrza”. 

Projekt „Mali Wspaniali” w Świdnicy jest realizowany od kwietnia 2016 roku i obejmuje cykl bezpłatnych zajęć sportowo-edukacyjnych oraz Świdnicki Test Przedszkolaka. Od początku programem zostało objętych 1300 dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Jego celem jest edukacja i wychowanie przez sport w formie gier i zabaw ruchowych. W każdej edycji są przeprowadzane testy sprawnościowe wykazujące poprawę siły, koordynacji, zwinności i szybkości wśród dzieci.
 
- Dobre nawyki najlepiej wyrabiać już od najmłodszych lat. W ten sposób chcemy zachęcić dzieci, a przy okazji ich rodziców do większej aktywności fizycznej na co dzień czy to poprzez zorganizowane zajęcia sportowe czy zwykłe spacery w wolnym czasie. Im częściej będziemy się po prostu ruszać, tym lepiej dla naszego zdrowia – podkreśla Radosław Werner, kierownik Referatu Sportu w Świdnicy.
 
 
foto i info: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno