Menu

Narysował Wiedźmina, jego prace są w Bibliotece

To on odpowiada za wizerunek komputerowego „Wiedźmina”. Rysownik, Przemysław „Trust” Truściński odwiedził Bibliotekę Pod Atlantami, gdzie można oglądać wystawę jego prac. Wystawa to przekrój wielu ilustracji, z przełomu kilku lat. 

Narysował Wiedźmina, jego prace są w Bibliotece
- Mam to szczęście, że stworzyłem tyle prac, że można by pewnie pokazać też wiele innych. Dokonałem pewnej selekcji i jest to selekcja głównie oparta na ilustracjach do różnych książek. Są również ilustracje, które wykonywałem do gry „Wiedźmin”. - mówi artysta, Przemysław  „Trust” Truściński”.
 
Co sam rysownik myśli o kreowaniu własnego stylu?
 
- Są pewne rzeczy w mojej twórczości i one się nie zmieniają w zakresie mijających lat. Jest tak, że i moje podejście do rysowania, do technik graficznych, opowiadania i wstawiania pewnych akcentów w moich pracach ewoluuje i tak powinno być. Mam nadzieję, że jest to ciągle widoczne. Chcę, żeby ta energia pulsowała.  - mówi artysta, Przemysław  „Trust” Truściński”.
 
Polska scena komiksowa, ma wielu zasłużonych rysowników. Czy zdaniem Przemysława Truścińskiego coś ich łączy?
 
- Ostatnio byłem w Chinach i tam zadano nam podobne pytanie. Ktoś z widowni chińskiej zadał pytanie – co jest charakterystyczne dla polskiego komiksu. Czy jest coś takiego jak szkoła polskiego komiksu. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wydaje mi się, że wpisujemy się szerzej artystycznie w nurt komiksu europejskiego. Może to odważna teza, ale wydaje mi się, że mam rację. Pamiętam, że jak pokazywałem swoje komiksy różnym wydawcom we Francji i bardzo często pojawiała się sugestia, że to co widzą, jest takie polskie. Jest w nas, twórcach coś charakterystycznego. - mówi artysta, Przemysław  „Trust” Truściński”.
 
 
Wystawę można oglądać do 8 lutego w Galerii Biblioteki Pod Atlantami w wałbrzyskim Rynku. 
 
 
pm
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

wiedzmin  |   trust  |   truscinski  |   atlanty  |   biblioteka  |   wernisaz  |  

Wspomnienia o wałbrzyskiej porcelanie

W bibliotece o wałbrzyskiej porcelanie

Ferie w Świdnicy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij