Narysował Wiedźmina, jego prace są w Bibliotece

To on odpowiada za wizerunek komputerowego „Wiedźmina”. Rysownik, Przemysław „Trust” Truściński odwiedził Bibliotekę Pod Atlantami, gdzie można oglądać wystawę jego prac. Wystawa to przekrój wielu ilustracji, z przełomu kilku lat. 

- Mam to szczęście, że stworzyłem tyle prac, że można by pewnie pokazać też wiele innych. Dokonałem pewnej selekcji i jest to selekcja głównie oparta na ilustracjach do różnych książek. Są również ilustracje, które wykonywałem do gry „Wiedźmin”. - mówi artysta, Przemysław  „Trust” Truściński”.
 
Co sam rysownik myśli o kreowaniu własnego stylu?
 
- Są pewne rzeczy w mojej twórczości i one się nie zmieniają w zakresie mijających lat. Jest tak, że i moje podejście do rysowania, do technik graficznych, opowiadania i wstawiania pewnych akcentów w moich pracach ewoluuje i tak powinno być. Mam nadzieję, że jest to ciągle widoczne. Chcę, żeby ta energia pulsowała.  - mówi artysta, Przemysław  „Trust” Truściński”.
 
Polska scena komiksowa, ma wielu zasłużonych rysowników. Czy zdaniem Przemysława Truścińskiego coś ich łączy?
 
- Ostatnio byłem w Chinach i tam zadano nam podobne pytanie. Ktoś z widowni chińskiej zadał pytanie – co jest charakterystyczne dla polskiego komiksu. Czy jest coś takiego jak szkoła polskiego komiksu. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wydaje mi się, że wpisujemy się szerzej artystycznie w nurt komiksu europejskiego. Może to odważna teza, ale wydaje mi się, że mam rację. Pamiętam, że jak pokazywałem swoje komiksy różnym wydawcom we Francji i bardzo często pojawiała się sugestia, że to co widzą, jest takie polskie. Jest w nas, twórcach coś charakterystycznego. - mówi artysta, Przemysław  „Trust” Truściński”.
 
Wystawę można oglądać do 8 lutego w Galerii Biblioteki Pod Atlantami w wałbrzyskim Rynku. 
 
 
pm
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno