WALS: Mabor nowym wiceliderem (FOTO)

Z dużej chmury mały deszcz – tak w największym skrócie można opisać zapowiadany na naszych łamach pojedynek na szczycie Wałbrzyskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki „Aqua-Zdrój”. Prowadzący w tabeli Chełmiec Euromar fLOVErs z łatwością odprawił wicelidera, Dom Finansowy 3:0. Największym zwycięzcą kolejki okazał się PW Mabor, który po wygranej z Chełmcem II wskoczył na 2. miejsce tabeli.

Wałbrzyska Amatorska Liga Siatkówki „Aqua-Zdrój”
Wyniki VII kolejki:
Chełmiec Aqua-Zdrój – Wodociągi Wałbrzych
Ze względu na problemy zdrowotne juniorów Chełmca ich pojedynek z Wodociągami Wałbrzych odbędzie się w innym terminie.
 
Chełmiec Euromar fLOVErs Art I – Dom Finansowy 3:0 (25:18, 25:19, 25:13)
Bez wiary w końcowe zwycięstwo do spotkania z liderem WALS-a przystąpili siatkarze Domu Finansowego. Grająca w nieco okrojonym składzie drużyna DF nie potrafiła się przeciwstawić dobrze usposobionemu Chełmcowi, w którym kluczowe role odegrali Piotr Wierzbicki oraz Krzysztof Kurpiel, a na rozegraniu błyszczał Robert Kopciński. Wicelider słabo spisywał się w przyjęciu, źle w ataku, widoczne były wyraźne błędy komunikacyjne. To nie mogło się dobrze skończyć dla Radosława Duszy i spółki, stąd wyraźna wygrana Chełmca 3:0.
 
Chełmiec Euromar fLOVErs Art II – PW Mabor 0:3 (21:25, 13:25, 24:26)
Pierwsze dwa sety pojedynku toczyły się pod zdecydowanie dyktando Mabora. Nieco inny przebieg miała trzecia partia, w której po wyrównanym początku w kolejnym fragmencie na prowadzenie wyszedł Chełmiec, jednak zespół Mariusza Jerzyka nie zdołał utrzymać 2-punktowej przewagi. Po zaciętej końcówce Mabor wygrał do 24, a cały mecz pewnie 3:0. W ekipie zwycięzców na wyróżnienie zasłużyli: Marek Piękny na rozegraniu, który miał spore wsparcie w osobach Macieja Leńskiego oraz Macieja Ciborskiego na libero.
 
Chemik Żarów – NSK 3:0 (25:13, 25:15, 25:18)
Choć do spotkania z zamykającym tabelę NSK zespół z Żarowa przystąpił w okrojonym zestawieniu, to jednak nie miał żadnych problemów z odniesieniem wygranej za 3 punkty. W ekipie Chemika na pozycji libero udanie zadebiutował Lucjan Przygodzki.
 
Zawodnik kolejki: Robert Kopciński – Chełmiec Euromar fLOVErs Art I
 
Tabela WALS-a
1. Chełmiec Euromar fLOVErs Art I  7  18  18:3
2. PW Mabor  7  13  13:8
3. Dom Finansowy  7  12  12:9
4. Chełmiec Aqua-Zdrój  6  11 11:7
5. Chełmiec Euromar fLOVErs Art II  7  11   11:10
6. Wodociągi Wałbrzych  6  9  9:9
7. Chemik Żarów  7  7  7:14
8. NSK  7  0  0:21
 
Następne mecze
VIII kolejka
Sobota – 12 stycznia, hala PSP Nr 21
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
tekst i fot. (ben)

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno