Nowe radiowozy dla świdnickiej policji
Stuczterdziestokonny Opel Mokka i dwustukonny Opel Astra już niedługo rozpoczną patrole po drogach powiatu świdnickiego. Zakup radiowozów współfinansowała Gmina Wałbrzych i Powiat Świdnicki. 
 
 

- Zawsze to podkreślam, że policjant bez odpowiedniego wsparcia technicznego niewiele zdziała. Dlatego tak bardzo jesteśmy zadowoleni z przekazanych nam nowych radiowozów i bardzo dziękujemy samorządom za wsparcie w ich zakupie. Pozwoli to nam skuteczniej pracować i dbać o bezpieczeństwo mieszkańców całego powiatu – mówi komendant Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, podinsp. Andrzej Dobies.
 

Nowe samochody trafiły już do jednostki, jest to stuczterdziestokonny Opel Mokka i dwustukonny Opel Astra. Samochody są oznakowane i będą patrolować drogi powiatu świdnickiego. 
 
Zakup radiowozów został współfinansowany  przez miasto i  powiatu, samorządy dołożyły 42 tysiące złotych.
 
- Wspólnie ze starostwem powiatowym co roku staramy się przeznaczyć pieniądze dla świdnickiej policji w celu usprawnienia ich wyposażenia. Podobnie jak środki, które przekazujemy na patrole ponadnormatywne. Działania te w bezpośredni sposób przekładają się na poprawę bezpieczeństwa w cały regionie, o co tak często apelują mieszkańcy miasta i powiatu – podkreśla prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.opr. adm
foto: KPP Świdnica


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno