Życie w oczekiwaniu na rozbiórkę

Mieszkańcy budynku przy ul. Starej 3, który od kilku lat nadaje się wyłącznie do rozbiórki, nadal nie wiedzą jaki czeka ich los. Kiedy budynek zostanie wyburzony i czy lokatorzy mogą liczyć na nowe mieszkania?

O problemach mieszkańców budynku pry ul. Starej 3 informowaliśmy we wrześniu 2017 roku. Już wtedy w Biurze Lokalowym Urzędu Miejskiego poinformowano nas, że stan budynku został określony jako "lichy" i ma zostać przeznaczony do rozbiórki a mieszkańcy przesiedleni prawdopodobnie do końca 2018 roku.
 
 
 
- Do tej pory nie zmieniło się nic. Pani Pabisz obiecała, że do końca 2018 roku dostaniemy nowe mieszkania. Nie ma jednak żadnego odzewu, choć już wtedy wiedzieliśmy, że budynek jest do rozbiórki. Mamy wilgoć w mieszkaniach, do toalety schodzimy do piwnicy. Proszę sobie wyobrazić jaka to uciążliwość gdy temperatura spada do trzech stopni - mówi Jacek, który mieszka na Starej 3 od 12 lat.
 
 
Mieszkańcy przyznają, że w budynku są wykonywane doraźne prace remontowe ale ich zdaniem niczego to nie zmienia. Jedyne wyjście z sytuacji widzą w rozbiórce i związanej z tym przeprowadzce.
 
 
Jak udało nam się ustalić w Biurze Lokalowym ten budynek jest przeznaczony do rozbiórki podobnie jak wiele podobnych w całym mieście ale po prostu musi czekać na swoją kolej ponieważ w miejskiej kasie nie ma środków na to by wyburzyć wszystko na raz i zapewnić wszystkim lokale zastępcze.
 
- Trudno powiedzieć kiedy zostanie rozebrany bo w pierwszej kolejności zajmujemy się budynkami, które z uwagi na stopień zagrożenia dla mieszkańców muszą być opróżnione niezwłocznie. Następne w kolejności są budynki przeznaczone do rozbiórki, gdzie zostało nam niewielu lokatorów i możemy je w miarę szybko opróżnić. Ten budynek może uda nam się opróżnić i wyburzyć w perspektywie trzech lat - informuje kierownik Biura Lokalowego UM Jolanta Pabisz.
 
 
Ponadto jak udało nam się ustalić w tym budynku zajętych jest 9 lokali w tym trzy zajmowane są bezumownie i jeden zajęty samowolnie. Tylko jeden najemca złożył wniosek o zamianę lokalu i zostało to pozytywnie rozpatrzone w maju 2018 roku. Pozostali mieszkańcy nie kontaktowali się z Biurem Lokalowym w sprawie zamiany a być może właśnie w tym jest jedyna nadzieja dla tych, którzy mają dość życia w takich warunkach w oczekiwaniu na rozbiórkę.
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno