Użytkowanie wieczyste: w Świdnicy bonifikata 99 procent
Do końca roku świdniczanie będą mogli przekształcić prawo użytkowania wieczystego we własność z 99% bonifikatą – uchwałę przyjęli świdniccy radni. Dotyczy to budynków  mieszkalnych. 
W Świdnicy przekształceniem objętych może zostać 561 działek.  Przekształcenie zostanie potwierdzone zaświadczeniem, zostaną one doręczone dotychczasowym użytkownikom wieczystym pocztą w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Zgodnie z ustawą z 20 lipca 2018 roku o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, organy zobowiązane są do wydania takich zaświadczeń do 31 grudnia 2019 roku. Dokument ten zostanie także przekazany do Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Świdnicy i Powiatowego Biura  Geodezji i Katastru w Świdnicy.  
 
Z tytułu przekształcenia dotychczasowa opłata za użytkowanie wieczyste zmieni się w opłatę przekształceniową (pozostanie ona w tej samej wysokości), będzie obowiązywała przez okres 20 lat. Można ją zapłacić jednorazowo i z tego tytułu zostanie przyznana bonifikata w wysokości 99%. 
 
- Zamiar wniesienia jednorazowej opłaty należy zgłosić pisemnie po otrzymaniu z Urzędu Miejskiego zaświadczenia o przekształceniu. Z bonifikaty będą mogły skorzystać osoby, które mają uregulowany stan prawny nieruchomości oraz nie mają zadłużenia wobec Gminy Miasto Świdnica z tytułu należności stanowiących dochód budżetu miasta – mówi dyrektor Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami UM w Świdnicy,  Małgorzata Synowiec.
 
Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Świdnicy – pokój 227 i 228, nr telefonu 74/ 856 28 82, 74/ 856 28 84. 
 
opr. adm
foto: użyczone


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno