Konkurencyjna dla WOŚP zbiórka ogłoszona przez biskupa?

Na najbliższą niedzielę 13 stycznia biskup świdnicki Ignacy Dec ogłosił zbiórkę pieniędzy dla Domu Samotnej Matki w Pieszycach, który ma być prowadzony przez Caritas Diecezji Świdnickiej. Czy to konkurencja dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra tego samego dnia?

Zgodnie z zaleceniami biskupa Ignacego Deca już w najbliższą niedzielę, 13 stycznia, zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz Domu Samotnej Matki w Pieszycach.
 
Komunikat dotyczący zbiórki znajdziemy na stronie internetowej Diecezji Świdnickiej. Czytamy w nim: „Prawie każdego dnia docierają do nas informacje, z których wynika, iż konkretna osoba potrzebuje natychmiastowej pomocy - sama nie jest w stanie sobie poradzić. Najbardziej przeżywamy te sytuacje kryzysowe, w których znalazła się matka i jej niewinne dziecko. Chcielibyśmy zrobić wszystko, aby im pomóc. Życie uczy nas, że pomoc, której udzielamy musi być nie tylko szybka, ale nade wszystko bardzo roztropna, merytoryczna i kompleksowa. Dlatego podjąłem decyzje, by w naszej Diecezji powstał Dom Samotnej Matki w Pieszycach przy ul. Nadbrzeżnej 4, który będzie służył matkom znajdującym się w sytuacji kryzysowej, i który będzie prowadzony przez Caritas Diecezji Świdnickiej. Tu matki ze swoimi dziećmi będą mogły znaleźć schronienie, a także pomoc psychologiczną, prawną, doradczą, by jak najszybciej wrócić do normalnego życia”. 
 
Jak wyjaśnia rzecznik Diecezji Świdnickiej ks. Daniel Marcinkiewicz, termin zbiórki została wyznaczony wcześniej i nie chodzi o robienie konkurencji dla WOŚP.
 
- Ze względu na zobowiązania wynikające z zaawansowanych i prowadzonych już prac, termin zbiórki został zaplanowany dużo wcześniej. Nikt wtedy nie myślał, że zbiegnie się on z terminem WOŚP. Był on zaplanowany wcześniej, niż podana informacja odnośnie terminu WOŚP - mówi rzecznik Diecezji Świdnickiej ks. Daniel Marcinkiewicz.
 
Dom Samotnej Matki w Pieszycach będzie prowadzony przez Caritas Diecezji Świdnickiej, który pozyskał środki unijne na remont tego obiektu mające pokryć 85% całej potrzebne na ten cel kwoty. Czy zatem zbiórka na ten cel jest tak paląca, że musiała zostać przeprowadzona już w najbliższą niedzielę?
 
- 85% pozyskano na wykonanie remontu, a musimy pamiętać, że dom należy doposażyć aby mógł on funkcjonować dlatego każda pomoc w tej kwestii jest bardzo potrzebna - mówi rzecznik Diecezji Świdnickiej.
 
Rzecznik Diecezji Świdnickiej ks. Daniel Marcinkiewicz nie potrafi udzielić szczegółowych informacji dotyczących tego, jaka kwota jest potrzebna na ten cel i jak wiele wierni będą musieli wrzucić do puszek by wyremontować i wyposażyć Dom Samotnej Matki w Pieszycach. Zapewnia jednak, że celem biskupa Deca nie było stwarzanie konkurencji dla WOŚP i działanie na czyjąkolwiek niekorzyść. 
 
Podczas tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wolontariusze będą kwestowali by zebrać środki na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. 
 
wb
foto: WTV
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno