WOŚP w Wałbrzychu: jakie atrakcje?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz 27. zagra w Wałbrzychu. Jakie są najciekawsze przedmioty i usługi wystawione na licytacje?

 
13 stycznia w Wałbrzychu od rana kwestować będzie 225 wolontariuszy. Jednym z nich jest prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Po czym poznamy wolontariusza?
 
- Wolontariuszy rozpoznajemy przede wszystkim po identyfikatorze ze zdjęciem, z hologramem i z numerem sztabu 1233. Poza tym każdy wolontariusz jest zaopatrzony w puszkę oklejoną banderolami, również numerem identyfikatora, takim samym jaki jest powieszony na szyi - mówi szefowa sztabu WOŚP w Wałbrzychu Dorota Turzańska.
 
 
Unikatowe wałbrzyskie serduszko, jak co roku przygotował mistrz złotnictwa Grzegorz Śmigiel. Będzie można także wylicytować kartę podarunkową do Aqua-Zdroju, krawat Roberta Biedronia, pamiątki wałbrzyszan z różnych stron świata, oryginalne anioły z ogólnopolskiego konkursu, gadżety fundacji WOŚP, zaproszenia na warsztaty i wydarzenia Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, czy usługi kominiarskie. A może marzyliście kiedyś o tym, żeby zostać dyspozytorem taksówek?
 
- Taxi Śnieżka w tym roku przygotowało szczególną atrakcję. Do wylicytowania jest możliwość uczestnictwa w pracy korporacji jako dyspozytor, osoba rozsyłająca taksówki. Taka osoba będzie mogła zobaczyć jak wygląda ta praca od kuchni i jak zarządza się całą flotą Taxi Śnieżka. Wbrew pozorom to bardzo trudne zadanie, trzeba sprawdzić która taksówka jest najbliżej, która może jechać i sprostać oczekiwaniom klientów – mówi prezes Taxi Śnieżka w Wałbrzychu Szczepan Malewicz.
 
 
Do wałbrzyskiej zbiórki na rzecz WOŚP włączyli się też sportowcy. W sobotę od godziny 15.00 w Hali Wałbrzyskich Mistrzów przygotowano wiele atrakcji. Będzie możliwość sportowej rywalizacji z lokalnymi zawodnikami. 
 
- Organizujemy dużą imprezę sportowo-charytatywną, celem są oczywiście licytacje i datki na rzecz WOŚP. Będą obecne drużyny sportowe, z którymi kibice będą mogli zmierzyć się w różnych dyscyplinach sportowych. Będzie też obecny Tomek Durajczyk, nasz Mistrz Europy w tenisie stołowym, którego będzie można wyzwać na pojedynek – mówi współorganizator wydarzenia Piotr Walkowiak.
 
Serce WOŚP będzie biło w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Będzie tutaj można między innymi oddać krew czy nauczyć się pierwszej pomocy. Gwiazdy wieczoru to zespół nIEBO i NULLIZMATYKA. Światełko do nieba zaplanowano na godzinę 20.00.
 
 
wb
foto:P.Tokarski
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno