41 oskarżonych - wyłudzili kredyty na 1,5 mln zł.
Wyłudzili kredyty bankowe na blisko 1,5 miliona złotych,  po kilkuletnim śledztwie na ławie oskarżonych zasiądzie aż 41 osób
 
 
Kilkuletnie, wielowątkowe śledztwo prowadzone przez wałbrzyskich policjantów walczących z przestępczością gospodarczą pod nadzorem wałbrzyskiej Prokuratury Rejonowej znajdzie swój finał w sądzie.  Na ławie oskarżonych zasiądzie 41 osób, odpowiedzą one za wyłudzenia kredytów na łączną kwotę blisko 1,5 mln złotych w latach 2010-2011 (17 kredytów, kwota 1.442.500 złotych). 
 
Grupa przestępcza była bardzo dobrze zorganizowana. Policjanci ustalili, że jej liderzy wyszukiwali osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej i na nie zaciągali kredyty gotówkowe w kwotach kilkudziesięciu tysięcy złotych. Osoba, która zgodziła się być tzw.
„słupem” otrzymywała wynagrodzenie  -  kilkaset złotych.
 
Proceder był możliwy dzięki zwerbowaniu do grupy przestępczej jednego z pracowników banku. Zatrzymanemu przez funkcjonariuszy mężczyźnie zarzuca się przyjęcie łąpówek w wysokości 110 tysięcy złotych za nierzetelną weryfikację dokumentów przedłożonych w placówce bankowej.

Na ławie oskarżonych zasiądzie 41 osób, pięć osób jest już tymczasowo aresztowanych. 

opr. adm
foto: walbrzych24.com


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno