Zagubione sarny w Śródmieściu

Na terenie naszej posesji pojawiły się dwie sarny. Zgodnie z zaleceniami powiadomiliśmy o tym fakcie Straż Miejską i otrzymaliśmy poradę by zostawić otwartą bramę i pozwolić zwierzętom iść dalej w miasto.

Dzikie zwierzęta pojawiające się w różnych częściach Wałbrzycha to dosyć powszechne zjawisko. Wielokrotnie o tym pisaliśmy ale po raz pierwszy sami tego doświadczyliśmy.
 
Na teren naszej posesji dostały się dwie sarny. Zwierzęta były wyraźnie zdezorientowane i zagubione, ponieważ teren otoczyny jest z trzech stron a jedyne wyjście prowadzi przez wąską bramę. Nie wiemy którędy zwierzęta się tu dostały, mogły na przykład przeskoczyć przez płot ale ewidentnie nie potrafiły znaleźć wyjścia.
W takich sytuacjach zawsze radzono nam by nie zbliżać się do dzikich zwierząt i kontaktować się ze Strażą Miejską. Na własnym przykładzie mogliśmy się przekonać jak służby radzą sobie z takimi problemami.
 
- Nie ma służb, które mogłyby w tej chwili podjechać i zabrać stamtąd te zwierzęta. Tak jak weszły tak zapewne wyjdą stamtąd. Trzeba im tylko udostępnić wyjście - poinformował nas dyżurny Straży Miejskiej w Wałbrzychu.
 
Jak się okazało przed nami ktoś już wcześniej zgłaszał obecność zwierząt w tej okolicy, prawdopodobnie pracownicy sąsiadującej z nami szkoły. Im również poradzono by udostępnić zwierzętom wyjście więc najwyraźniej w jakiś sposób przyszły do nas. Dokąd pójdą gdy wyjdą przez naszą bramę? Zabudowa śródmiejska jest dosyć gęsta więc prawodpodobnie trafią na kolejną posesję. Pozostaje nam się jedynie cieszyć, że nie były to dziki.
 
 
plr
foto: walbrzych24
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno