Policyjny pościg za pijanym złodziejem auta

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 26-latek zatrzymany przez policjantów z Ząbkowic Śląskich. Mężczyzna jechał zbyt szybko i staranował kilka samochodów. Był pijany – miał blisko 2,7 promila alkoholu w organizmie i uciekał skradzionym samochodem. Został zatrzymany po policyjnym pościgu.

Jak wynika z informacji policji, mężczyzna wyprzedzając samochód uderzył w jego bok urywając lusterko. Następnie, uciekając przed policjantami, uderzył w tył stojącego na światłach samochodu, zawrócił i próbował zgubić policjantów jadąc w kierunku Kłodzka. Jak się okazało, uciekał kradzionym samochodem.
 
Po pokonaniu kilku kilometrów mężczyzna zjechał na pobocze i utknął w zaspie. Wtedy zatrzymali go policjanci. Okazało się, że 26-latek miał blisko 2,7 promila alkoholu w organizmie. W momencie zatrzymania był agresywny i został zatrzymany w policyjnym areszcie.
 
Gdy wytrzeźwiał postawiono mu kilka zarzutów: kierowanie w stanie nietrzeźwości, złamanie zakazu kierowania pojazdami wydanego przez sąd, narażenie ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia poprzez niebezpieczną jazdę w terenie zabudowanym, usiłowanie czynnej napaści na policjantów oraz kradzież samochodu.
 
Zaledwie 26 dni wcześniej mężczyzna wyszedł z więzienia przed upływem terminu odsiadki za dobre sprawowanie. Za kratami spędził 5 lat. Teraz został zatrzymany w areszcie na 3 miesiące. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.
 
wb
foto:walbrzych24.com
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno