Zatrucie czadem w Boguszowie

Dwie osoby trzeba było ewakuować i udzielić im pomocy medycznej po zatruciu czadem w  mieszkaniu przy ulicy Szkolnej w Boguszowie Gorcach. Strażacy musieli wyważyć drzwi by dostać się do lokatorów. 


 

Do zatrucia doszło dziś rano, po godzinie 9:00. 

 

- Chwile po godz. 09:00 zostaliśmy zadysponowani na ul. Szkolną do otwarcia mieszkania. Na miejscu czekał już Zespół Ratownictwa Medycznego, a w środku miała znajdować się osoba, która straciła przytomność. - informuja strażacy z OSP Boguszów.

Drzwi trzeba było wyważyć, detektor wielogazowy wskazał wysokie stężenie tlenku węgla. Strażacy ewakuowali dwie osoby - nieprzytomną kobietę i mężczyznę. Na miejsce przyjechał drugi ambulans medyczny, lekarze udzielili pomocy lokatorm mieszkania. 

Strażacy ostrzegają!
Po raz kolejny przypominamy, że tlenku węgla nie czuć i nie widać! Z reguły kiedy pukamy do pozostałych mieszkań w budynku, żeby je sprawdzić ludzie są przekonani, że "w ich domu nic nie czuć i wszystko jest dobrze", a przecież czad nie ma barwy, zapachu i nie daje żadnych oznak! Może rozchodzić się przez kanały wentylacyjne lub przez jakieś otwory technologiczne w budynku. CZUJNIK CZADU TO KOSZT KILKUDZIESIĘCIU ZŁOTYCH - koszt niewspółmierny do ceny życia i zdrowia!

adm
foto: OSP Boguszów

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno