Będą liczyć bezdomnych

Będą sprawdzać ilu w Polsce jest bezdomnych. Akcja jest zaplanowana w nocy z 13 na 14 lutego. Za jej przeprowadzenie odpowiedzialny będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i straż miejska.

- Poprzednie badanie było przeprowadzane w 2017 roku. To badanie jest przeprowadzane cyklicznie, co dwa lata. Jest realizowane w podobny sposób, przy współpracy MOPSU, straży miejskiej i wszystkich miejsc, gdzie te osoby przebywają. - mówi kierownik Zespołu pracy socjalnej ds. osób bezdomnych, Łukasz Lipka. 
 
Kontroli podlegać będą takie miejsca jak: ogródki działkowe, pustostany, strychy i piwnice.
 
- Badanie jest przeprowadzane dwustopniowo – dotyczy pobytu osób w schroniskach, będziemy sprawdzali jaka jest liczba osób we wszystkich schroniskach na terenie gminy Wałbrzych. Dodatkowo będą przeprowadzane działania w miejscach”niemieszkalnych”. Wszystkich miejscach gdzie przebywają grupujące się osoby bezdomne. - mówi kierownik Zespołu pracy socjalnej ds. osób bezdomnych, Łukasz Lipka. 
 
Jak wygląda ilość bezdomnych w stosunku do poprzednich lat?
 
- Nie wygląda na to, by ta liczba się zmniejszała. Obserwujemy zróżnicowanie w kontekście grupy osób. Jeśli w tej chwili mamy osoby w przedziale wiekowym powyżej 50 roku życia, to stanowi największa grupę bezdomnych. Niestety w związku z tym, że starzeje nam się ta grupa, pojawia nam się coraz więcej osób, które wymagają wsparcia i pomocy w bieżących, codziennych czynnościach. Ich stan zdrowia się pogarsza.  - mówi kierownik Zespołu pracy socjalnej ds. osób bezdomnych, Łukasz Lipka. 
 
Zebrane dane będą wykorzystane w kreowaniu lokalnej polityki społecznej w zakresie problematyki bezdomności. 
 
 
foto i info: Dolnośląski Urząd Wojewódzki. 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno