Prezydenckie podsumowanie roku

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej podsumował miniony rok a także nakreślił plan działania na rok 2019. Co było jego zdaniem najważniejszym wydarzeniem 2018 roku i jakie będzie najtrudniejsze wyzwanie roku 2019?

Po raz pierwszy noworoczne spotkanie z prezydentem odbyło się w Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni. Prezentacja rozpoczęła się od przypomnienia największych wydarzeń kulturalnych i gospodarczych. Prezydent tym samym pokazał, że mimo licznych problemów Wałbrzych żyje i rozwija się. Było to też wprowadzenie do pokazania najważniejszych miejskich inwestycji zrealizowanych w minionym roku wśród których wymienić należy np. otwarcie podziemi w Zamku Książ, rozpoczęcie lub zakończenie remontów kluczowych dróg, budowę kolejnych żłobków oraz mieszkań chronionych dla najbardziej potrzebujących mieszkańców. Spośród wszystkich inwestycji jako tą najważniejszą prezydent wymienia budowę nowych mieszkań komunalnych.
 
- To program Mieszkanie Plus, do którego udało nam się wpisać. Pierwsze mieszkania już pokazaliśmy a za chwilę będziemy je przydzielać mieszkańcom. Do tego dochodzą nasze mieszkania komunalne przy ul. Husarskiej a także liczne lokale socjalne. Któryś z fotografów pokazał z czym mu się kojarzy zmiana Wałbrzycha ostatnich lat i było to zdjęcie mini osiedla przy ul. Husarskiej. Przypominam, że tego miejsca nie było jeszcze trzy lata temu a dzisiaj są tam siedmiopiętrowe budynku. Jest to taka symboliczna emanacja zmian w Wałbrzychu - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Największym wyzwaniem miasta na 2019 rok i kilka kolejnych lat będzie budowa obwodnicy zachodniej.
 
- Pewnie usłyszymy przez następne 3-4 lata od kierowców i mieszkańców wiele cierpkich słów. Żeby było naprawdę zupełnie inaczej i lepiej, na początku musi być trochę gorzej. Przebudowa Placu Grunwaldzkiego, ulicy Chrobrego, Kolejowej, Ronda Tesco... to nie będzie się działo w jakiejś próżni. Tam jeżdzą tysiące samochodów. Będziemy musieli sobie z tym poradzić i już teraz proszę o cierpliwość kierowców i mieszkańców tych okolic - mówi Roman Szełemej.
 
 
Wśród mniejszych ale nie mniej ważnych planów prezydent wymienia budowę centrum przesiadkowego czyli nowego dworca Wałbrzych Centrum, przebudowę tzw. Drogi Sudeckiej, Remonty mniejszych dróg miejskich czy budowę kolejnych mieszkań komunalnych (tym razem na ul. Staszica).
 
Za największy osobisty sukces minionego roku prezydent uważa wygrane wybory, które jego zdaniem pokazują, że mieszkańcy akceptują jego wizję rozwoju miasta.
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno