Sportowcy zagrali dla WOŚP

W sobotę Wałbrzych bez instrumentów zagrał dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bohaterami tego dnia byli wałbrzyscy sportowcy i kibice.

Duch sportowej rywalizacji i charytatywność jak najbardziej mogą iść ze sobą w parze. W ubiegłym roku podczas sportowego finału zebrano 4789,18 zł, dlatego tym razem również reprezentanci wałbrzyskich klubów postanowili przyłączyć się do akcji Jurka Owsiaka.
 
- Jak zwykle możemy na nich liczyć a oni na nasz doping. Byli z nami sportowcy od najmłodszych dzieci aż do profesjonalnych zawodników i dali pełen upust swoim sportowym emocjom. W ubiegłym roku w ten sposób zamykaliśmy Finał WOŚP, teraz go otwieramy na Hali Wałbrzyskich Mistrzów - mówi współorganizator imprezy Jacek Szwajgier.
 
 
Na parkiecie kibicowaliśmy piłkarkom z AZS PWSZ, futbolistom Miners Krauze Wałbrzych, piłkarzom i koszykarzom obu Górników, juniorkom i juniorom siatkarskiego Chełmca. Poza tym nie byłoby imprez sygnowanych przez WOŚP bez charytatywnych licytacji. Do wygrania były koszulki i gadżety przekazane przez wałbrzyskie kluby sportowe, vouchery na różne usługi a najważniejsze fanty to złoty pierścionek, który syn wylicytował dla swojej matki za 300 zł oraz komplet polskiego kibica od poseł Iwony Krawczyk (walizka podróżna + kurtka zimowa), którego dziś nie udało się wylicytować ale kolejna szansa będzie jutro podczas głównego Finału w Starej Kopalni.
 
 
Wśród osób, które wspierają co roku WOŚP są rodzice, którzy w ten sposób wyrażają wdzięczność Orkiestrze za uratowanie życia ich dzieci w przeszłości.
 
- W tym roku wylicytowałam dwa vouchery, jeden na basen i drugi na atrakcje w Jedlinie-Zdroju. Zawsze czynnie biorę udział w akcjach WOŚP bo dzięki niej i Jurkowi Owsiakowi żyją moje bliźniaki bo w naszym wałbrzyskim szpitalu jest mnóstwo sprzętu oznaczonego orkiestrowym serduszkiem - mówi Ewelina, fryzjerka ze Szczawna-Zdroju.
 
 
W tym roku podczas sportowego Finału WOŚP zebrano 2651,80 zł. Organizatorami wydarzenia byli II trener Górnika Trans.eu Wałbrzych Arkadiusz Chlebda i radny miejski Jacek Szwajgier.
 
Zapraszamy również na niedzielny Finał do Starej Kopalni. Program znajdziecie TUTAJ.
 
plr
foto: TV Wałbrzych
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno