Menu

Wałbrzyski Mistrz Polski w Karate Shinkyokushin

Z udziałem ponad 230 zawodników z 50 klubów w Turku rozegrano Mistrzostwa Polski, które były również turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy w Karate Shinkyokushin. W imprezie wystąpiło dwóch przedstawicieli Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushin "Obi" Wałbrzych - Dominik Obuchowski wywalczył tytuł Mistrza Polski, a Krystianowi Rasiowi przypadł brązowy medal.

Wałbrzyski Mistrz Polski w Karate Shinkyokushin

Dominik Obuchowski wystartował w kategorii kadet - 75 kg (wiek 15-16 lat), który zdobył tytuł Mistrza Polski oraz otrzymał kwalifikacje do Mistrzostw Europy z 1. miejsca. Dominik wygrał wszystkie swoje walki przez wazari (pół punktu). Przeciwnicy byli bardzo wymagający, ale 11-letnie doświadczenia Obuchowskiego juniora pozwoliło mu na szybkie zdobycie przewagi punktowej, a w rezultacie przełożyło się na końcowe wygrane. Mistrzostwa Europy, w których Dominik będzie reprezentował nasz kraj oraz Wałbrzych, odbędą się pod koniec czerwca w Pradze.

 

Drugim z przedstawicieli wałbrzyskiego klubu był Krystian Raś, który również wystartował w kumite w kategorii kadet +75 kg (15-16 lat). Po udanych walkach Krystian zajął aż i dopiero 3. miejsce. Aż, gdyż brązowy medal Mistrzostw Polski ma swoją cenną wartość. A dopiero 3. miejsce, gdyż jedynie zawodnicy, którzy stanęli na najwyższym oraz niższym stopniu podium wywalczyli awans do wspomnianych Mistrzostw Europy.

 

Warto dodać, iż trenerem UKKS Obi Wałbrzych jest Tomasz Obuchowski, który na zawodach w Turku był sędzią na tatami seniorów. Ponadto trenerem przygotowującym do wyjścia wałbrzyszan była Senpai Agnieszka Obuchowska.

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. użyczone
(ben)

Komentarze

AD (15 stycznia 2019 8:34)
Dobrze jest zmienić klub można coś osiągnąć tak trzymaj K.R. powodzenia
Jolanta (15 stycznia 2019 8:27)
Widać w Wałbrzychu też można coś osiągnąć trzeba mieć chęci i zapał a tego trenerom w tym klubie nie brakuje.
Wiola (14 stycznia 2019 22:38)
Potencjał naszego klubu jest wielki;)

Dodaj komentarz

Nasi karatecy znów bogatsi o kilka krążków

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij