Boguszów-Gorce - spacer po zaspach

W Boguszowie - Gorcach walczą ze śniegiem. Mieszkańcy wciąż przysyłają nam zdjęcia, na których widać jak śnieg utrudnia przejście chodnikami. Po wielu próbach udało nam się skontaktować z przedstawicielami firmy Sanikom zajmującej się odśnieżaniem. Co mają do powiedzenia?

- Aura jest, jaka jest, ciągle są opady. Wszyscy ludzie i sprzęty, jakie posiadamy wyjechały. Są na pewno 4 odśnieżarki, dwa ciągniki. Wszystko co mamy, jeździ od rana do wieczora.  - mówi Łukasz Wyrostek z firmy Sanikom.
 
Odśnieżanie jest podzielone na etapy. W pierwszej kolejności odśnieża się główne drogi, po których jeżdżą autobusy. W drugiej kolejności odśnieża się miejsca w pobliżu budynków użyteczności publicznej, a w trzeciej kolejności, drogi boczne i osiedlowe. Drogi 3 kategorii są odśnieżane dopiero po 24 godzinach od ustania opadów, które skutecznie utrudniają pracę firmie zajmującej się odśnieżaniem. 
 
- Wiem, że każdy chciałby mieć odśnieżone przed domem w tej samej chwili , ale ciężko żeby na każdej ulicy stał sprzęt i człowiek, który to odśnieża.  - mówi Łukasz Wyrostek z firmy Sanikom.
 
Za wskazywanie miejsc wymagających odśnieżenia odpowiada miasto. Próbowaliśmy skontaktować się z wiceburmistrzem Boguszowa-Gorc, by spytać go, czy są przewidziane jakieś kary za nieodśnieżanie, ale był na spotkaniu.
 
- Jesteśmy w ciągłym kontakcie z koordynatorem z urzędu miasta, który podaje nam ulice i lokalizację, w których jest największa potrzeba odśnieżania. Udajemy się w te miejsca i pracujemy, by przyspieszyć proces odśnieżania ściągnęliśmy ludzi z Lubawki. 10 osób pracowało, ale ciągle jest opad.  - mówi Łukasz Wyrostek z firmy Sanikom.
 
 
red
foto: zdjęcia czytelników
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno