Menu

Reforma edukacji - co powinni wiedzieć rodzice

Reforma edukacji budzi niepokój wśród rodziców. Dyrektorzy szkół uspokajają i zapewniają o wystarczającej ilości miejsc i nowych kierunkach w szkołach o profilach zawodowych. Specjalnie dla rodziców, uczniów i pracodawców organizują konferencję pod nazwą „Zawodowy strzał w dziesiątkę”. 

Reforma edukacji - co powinni wiedzieć rodzice
- Chciałabym zapewnić, że nie zabraknie miejsc, żeby Państwo nie mieli absolutnie żadnych obaw. Rekrutacja przebiegnie, tak jak w poprzednich latach. By Państwa poinformować o informacjach z rynku pracy i tym, że mamy reformę przepisów prawa oświatowego , zorganizowaliśmy 22 stycznia konferencję „Zawodowy strzał w dziesiątkę”. Odbędzie się ona o godzinie 16:00 w Starej Kopalni. - mówi dyrektor Zespołu Szkół Nr 7, Katarzyna Nieć.
 
Jak wygląda zapotrzebowanie na kierunki zawodowe wśród uczniów gimnazjów?
 
- Zapotrzebowanie jest ogromne, bo ta konferencja jest podyktowana informacjami z rynku pracy. Pracodawcy mówią „ Gdzie są ci ludzie, którzy mają wykształcenie branżowe, techniczne?”. Myślę, że zapotrzebowanie jest ogromne, ale widać tez w całej Polsce pęd do kształcenia się w Liceum Ogólnokształcącym. Myślę, że warto zastanowić się co daje kształcenie w liceum, a co w technikum. Techników daje zawód i też kończy się maturą. - mówi dyrektor Zespołu Szkół Nr 7, Katarzyna Nieć.
 
A jak na reformę przygotowani są sami nauczyciele?
 
- W związku z tym, że pracodawcy zgłaszają potrzeby – powstają nowe zawody. Tutaj będziemy starali się kształcić nauczycieli, żeby w sposób klarowny współpracowali z pracodawcami i uczyli nowych zawodów. Nowym zawodem jest np. technik mody w Zespole Szkół Nr 5. U mnie w Zespole Szkół Nr 7 będzie kierunek kelner. Pojawiają się nowe zawody, które wynikają z inicjatywy pracodawców.  - mówi dyrektor Zespołu Szkół Nr 7, Katarzyna Nieć.
 
 
Konferencja „Zawodowy strzał w dziesiątkę” odbędzie się 22 stycznia o godzinie 16:00 w Starej Kopalni 
 
pm
foto: pixabay
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

szkoly  |   zawodowe  |   reforma  |   gimnazja  |   kierunki  |  

Prezydent Wałbrzycha o remontach szkół

Prawie 400 miejsc za mało. Wyniki rekrutacji do szkół...

Nowoczesne szkoły zawodowe w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij