Niewybuchy w Świdnicy

Pocisk artyleryjski, pochodzący prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej, znaleziono w Świdnicy w rowie melioracyjnym. Niewybuch został zabezpieczony i wywieziony przez saperów.

 

Pocisk odnaleziono podczas prac związanych z udrożnieniem kanalizacji w rowie melioracyjnym. 
 

-  Na terenie powiatu świdnickiego regularnie ujawniane są różnego rodzaju niewybuchy, najczęściej pochodzące z okresu II wojny światowej. Pomimo iż stare, zardzewiałe i na pozór niegroźne, w rzeczywistości, pomimo upływu lat, nadal mogą być bardzo niebezpieczne. Nie ruszajmy ich,  o takim znalezisku należy od razu powiadomić policję - apeluje rzecznik świdnickiej policji, Magdalena Ząbek.

Znalezisko zostało zgłoszone saperom, niewybuch został już zabezpieczony i wywieziony. 
 
- W żadnym wypadku nie próbujmy niewybuchów na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też  rozbrajać - takie  zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Poza tym, że ryzykujemy własnym życiem i zdrowiem, mogą nas potkać także sankcje karne - dodaje Magdalena Ząbek. 
 
kama
foto: KMP Świdnica


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno