Menu

Pieniądze dla Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Wałbrzych

50 tysięcy złotych z budżetu gminy Wałbrzych dla Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Wałbrzych. Uchwałę w tej sprawie podjęli wałbrzyscy radni. Na co zostaną przeznaczone pieniądze?

Pieniądze dla Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Wałbrzych

 

Pod koniec ubiegłego roku przy Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu powstała Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wałbrzych. Misją grupy jest niesienie pomocy osobom zaginionym i poszkodowanym między innymi w katastrofach budowlanych. Do tego celu wykorzystywane są specjalnie wyszkolone psy. 
 
Pieniądze przekazane na rzecz grupy pozwolą na zrealizowanie najpilniejszych potrzeb.
 
- Zdecydowałem o wprowadzeniu do porządku obrad sesji punktu dotyczącego dofinansowania tej inicjatywy kwotą około 50 tysięcy złotych w tym roku. Środki te zostaną przeznaczone na zakup ubioru dla tych strażaków ochotników oraz pokrycie innych, formalnych kosztów związanych z funkcjonowaniem grupy. Chodzi między innymi o wykonanie badań lekarskich  dla kilkudziesięciu osób - mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. 
 
 
Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wałbrzych została już zarejestrowana i współpracuje z Państwową Strażą Pożarną. Członkami grupy są osoby związane ze strażą pożarną, ale także pasjonaci.
 

wb

foto:walbrzych24.com

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Szewc bez butów (21 stycznia 2019 14:32)
Szewc bez butów chodzi?
ZENEK (21 stycznia 2019 13:55)
Co za banda półgłówków wypisuje takie brednie. Zamiast wypisywać chamskie posty zabrać się gówniarze za coś pożytecznego jak na przykład wytresować mysz od kompa która będzie gasiła pożary w waszych durnych łbach. Już widzę jak was krew zalewa i się gotuje i to mnie bardzo rajcuje, gnoje. Do roboty i do nauki.
Jak (20 stycznia 2019 22:32)
No to Panowie z okolicznych OSP na pewno się ucieszą, że po tylu razach gaszenia MoBruku święty Romek nawet im nie podziękował za to, że zostawli tam swoje zdrowie, a tu bez niczego daje 50 tyś PLN na straż pożarną co ognia na oczy nie zobaczy? Czyli, że to nie jest straż pożarna?
Jurek (20 stycznia 2019 21:07)
Cytuję użytkownika: Tropiciel
Czy nie jest to zbieg okoliczności? Czy przypadkiem jeden z braci nie jest zbyt blisko Wodza?
Przypomnij mi tropiciel gdzie pracuje i za ile syn Mariusza Kaminskiego
Xxx (20 stycznia 2019 19:34)
Tylko że to OSP nie jest od gaszenia mobruku tylko od poszukiwań a nawet swojego samochodu nie mają
Gratulacje (20 stycznia 2019 16:52)
Super informacja! W końcu Wałbrzych ma swoją OSP i włodarze pozostałych gmin nie będą musieli dokładać do gaszenia MoBruka. Panie Prezydencie to na pewno będą dobrze zainwestowane pieniądze!
Tropiciel (20 stycznia 2019 14:00)
Czy nie jest to zbieg okoliczności? Czy przypadkiem jeden z braci nie jest zbyt blisko Wodza?

Dodaj komentarz

kasa  |   pieniądze  |   gmina  |   Wałbrzych  |   psy  |   OSP  |   ratownicy  |   potrzeby  |   środki  |   Szełemej  |   Wałbrzych  |  

Apostazja w kościele katolickim i konwersja w kościele...

Trzeba to posprzątać. Pomożecie ?

Wystartował Marsz po Wolność Leona Sawickiego

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij