Menu

Studia Dualne w PWSZ- korzysta 1 student

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu chce rozwijać swoją ofertę studiów dualnych. Studia dualne dają możliwość zdobycia nie tylko wiedzy teoretycznej na uczelni, ale i praktyki zawodowej na terenie przedsiębiorstwa.  

Studia Dualne w PWSZ- korzysta 1 student
Do tej pory z tej formy studiów korzysta tylko jeden student. Pracuje on w firmie NSK Steering Systems i został wybrany spośród 4 kandydatów.  Logistykę w Państwowej  Wyższej Szkole Zawodowej studiuje około 40 osób. Dlaczego tylko jeden student? Po pierwsze mało kandydatów, po drugie takie jest zapotrzebowanie lokalnych firm. 
System wygląda następująco
 
 - w semestrze 4 – 1 dzień w przedsiębiorstwie, 4 dni na uczelni,
-w semestrach 5 i 6 – 2 dni w przedsiębiorstwie, 3 dni na  uczelni,
-w semestrze 7 – 3 dni w przedsiębiorstwie, 2 dni na uczelni.
 
 
 
- Przede wszystkim odpowiednia pozycja na rynku. Wydaje mi się, że z doświadczeniem dwuletnim będą bardziej atrakcyjny na rynku pracy i będe inaczej postrzegany przez pracodawców. Myślę, że to jest najważniejszy element, dlaczego ten tryb studiów jest odpowiedni. Wymaga to dużo pracy, ale wydaje mi się, że jeśli pracodawca i szkoła są połączeni, to jest to możliwe. - mówi student, Mateusz Jakubczak.
 
PWSZ jest w trakcie negocjacji z firmą Ronal, która również jak NSK zamierza nawiązać współpracę z uczelnią. Ze studiów dualnych mogą skorzystać studenci drugiego roku. 
 
red
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

studia  |   dualne  |   pwsz  |   logistyka  |  

Dni Otwarte u Silesiusa

Ogromne zainteresowanie studiami medycznymi w Wałbrzychu

Gość Dnia - prof. Robert Wiszniowski

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij