Menu

Pies na mrozie w skandalicznych warunkach

Pies leżący na betonie, w mrozie, bez porządnej budy i wody – w takich warunkach przebywało zwierzę uratowane wczoraj przed Eko-patrol wałbrzyskiej straży miejskiej.

Pies na mrozie w skandalicznych warunkach

 

 
Strażnicy otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednego z ogródków działkowych przy ul. Ceglanej zauważono psa. Zwierzę przebywało w skandalicznych warunkach. Miska z wodą zamarzła, nie było ocieplonej budy. Pies leżał na betonie, w dodatku na bardzo krótkim łańcuchu.
 
Strażacy wezwali na pomoc straż pożarną, która przecięła kłódkę i uwolniła przemarznięte zwierzę, następnie trafiło ono do schroniska. 
 
 
 
Jak informuje zastępca komendanta straży miejskiej w Wałbrzychu Andrzej Piotrowski, strażnicy ustalili prawdopodobnego właściciela ogródka działkowego, przy którym znaleziono zwierzę.
 
- Będziemy występować do biura Ochrony Środowiska UM w Wałbrzychu. Powiadamiamy też policję po to by wszczęto postępowanie w celu ukarania sprawcy. Warunki w jakich przebywało zwierzę naruszały ustawę o ochronie zwierząt – informuje Andrzej Piotrowski.
 

 

wb

foto:straż miejska w Wałbrzychu

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Brak słów (27 stycznia 2019 9:27)
Psiak trafił do schroniska czyli z deszczu pod rynnę... Tam będzie miał takie same warunki, zimno, goły beton i zamarznięta woda w misce. Chociaż tyle, że nie będzie sam w klatce i jak się tak z 30 psiaków do siebie przytuli to będzie im choć trochę cieplej.
Piotr (26 stycznia 2019 9:30)
Zgłoś anonimowo do odpowiednich sluzb
Monika (25 stycznia 2019 23:45)
Mam sąsiadów którzy nie dbają o psa trzymają go w domu ale wypuszczają przed blok pies suka stara bo już widać po niej oczy opadają sierść sobie wygryza aż do ran do mięsa szkoda pieska kiedyś wspomniałam żeby się za psa wzięli to tylko piją i nawet drzwi nie otworzą nie chcemy dzwonić na policję bo nie chcemy mieć wypitych okien lub coś z autem jeśli by ktoś mógł pomóc . Ci państwo mieszkają w unislawiu śląskim 107/1 tylko ciężko do nich się dostać bo nie otwierają drzwi
sAs (25 stycznia 2019 18:46)
Cytuję użytkownika: Pilot
Mam prośbę .Proszę też dzwonić na Eko -patrol jak zobaczycie bezdomnego może w ten sposób uratujemy komuś życie
(tonem Mędrka): w takim przypadku telefonuje się do Straży Miejskiej. Co do reszty, zgadzam się w pełnej rozciągłości.
Piotr (25 stycznia 2019 14:24)
PROPONUJE WLASCICIELA ZOSTAWIC NA MROZIE W SAMYCH SLIPACH A PIESKA ZABRAC DO CIEPLEGO POMIESZCZENA
Pilot (25 stycznia 2019 13:15)
Mam prośbę .Proszę też dzwonić na Eko -patrol jak zobaczycie bezdomnego może w ten sposób uratujemy komuś życie

Dodaj komentarz

pies  |   ceglana  |   interwencja  |   straż miejska  |   eko-patrol  |  

Kolejne potrącenie pieszego, 65-latek trafił do szpitala

Strzały na Placu Grunwaldzkim. Chciał zaatakować policjantów, a ci...

Potrącił kobietę na pasach

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij