Menu

Pies na mrozie w skandalicznych warunkach

Pies leżący na betonie, w mrozie, bez porządnej budy i wody – w takich warunkach przebywało zwierzę uratowane wczoraj przed Eko-patrol wałbrzyskiej straży miejskiej.

Pies na mrozie w skandalicznych warunkach

 

 
Strażnicy otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednego z ogródków działkowych przy ul. Ceglanej zauważono psa. Zwierzę przebywało w skandalicznych warunkach. Miska z wodą zamarzła, nie było ocieplonej budy. Pies leżał na betonie, w dodatku na bardzo krótkim łańcuchu.
 
Strażacy wezwali na pomoc straż pożarną, która przecięła kłódkę i uwolniła przemarznięte zwierzę, następnie trafiło ono do schroniska. 
 
 
 
Jak informuje zastępca komendanta straży miejskiej w Wałbrzychu Andrzej Piotrowski, strażnicy ustalili prawdopodobnego właściciela ogródka działkowego, przy którym znaleziono zwierzę.
 
- Będziemy występować do biura Ochrony Środowiska UM w Wałbrzychu. Powiadamiamy też policję po to by wszczęto postępowanie w celu ukarania sprawcy. Warunki w jakich przebywało zwierzę naruszały ustawę o ochronie zwierząt – informuje Andrzej Piotrowski.
 

 

wb

foto:straż miejska w Wałbrzychu

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

pies  |   ceglana  |   interwencja  |   straż miejska  |   eko-patrol  |  

Kolejne potrącenie pieszego, 65-latek trafił do szpitala

Strzały na Placu Grunwaldzkim. Chciał zaatakować policjantów, a ci...

Potrącił kobietę na pasach

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij