Duathlon - nowa impreza sportowa w Świdnicy

Marconi Duathlon Świdnica to nowa impreza sportowa, która odbędzie się w Świdnicy już  5 maja.  Porozumienie o współpracy z firmą Marconi – sponsorem wydarzeniapodpisała prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska i właściciel firmy Marcin Markiewicz. 

Duathlon to dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną. Organizator zawodów w Świdnicy oferuje możliwość wzięcia udziału w wyścigu na dwóch różnych dystansach:
CLASSIC – 10 km biegu/40 km kolarstwa/5km biegu
SPRINT – 5 km biegu/20km kolarstwa/2,5km biegu
 
 
Na  Marconi Duathlonie Świdnica trasa rowerowa w większości poprowadzona będzie po drogach z dobrą nawierzchnią asfaltową. Będzie to doskonała okazja do ścigania się na rowerach czasowych. Zawody organizowane będą w formule non drafting, dzięki czemu można wystartować na dowolnym rowerze. Zawody startują i finiszują na stadionie miejskim, gdzie zlokalizowana będzie także strefa zmian oraz miasteczko zawodów, co zdecydowanie wpłynie na frekwencję kibiców podczas startów i spowoduje, że impreza będzie niezwykle widowiskowa.
 
Każdy z pewnością znajdzie zatem coś dla siebie. Usatysfakcjonowani powinni być zarówno długodystansowcy, jak i sprinterzy, ale przede wszystkim wszyscy sympatycy duathlonu i jazdy po dobrze przygotowanych, asfaltowych trasach. Zawodnicy duathlonu, którzy nie posiadają szosówek lub czasówek, wezmą udział w klasyfikacji City Bike Competition.
 
 
Dzięki zaangażowaniu sponsora tytularnego, firmy Marconi ceny za pakiet startowy zaczynają się już od 69 złotych. Warto pospieszyć się z zakupem pakietów startowych, ponieważ tylko pierwsza ich pula jest w najniższych cenach, a wraz z upływającym czasem będą się one zmieniać.
 
 
Więcej informacji o zawodach można znaleźć na stronie: duathlonswidnica.pl. 
 
 
opr.plr
foto: użyczone / UM w Świdnicy
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno