Chmurdalia mają 10 lat

Dyskusyjny Klub Książki „Chmurdalia” działający w Bibliotece Pod Atlantami ma 10 lat. Członkowie klubu spotkali się, by wspólnie powspominać spędzone razem lata.

Nazwa klubu pochodzi od nazwy książki wałbrzyskiej pisarki Joanny Bator. 
 
- Jako Dyskusyjny Klub Książki, jesteśmy bardzo zafascynowani literaturą pani Joanny Bator. Zaraz po wydaniu książki „Chmurdalia”, którą zresztą też omawialiśmy, postanowiliśmy nazwać nasz klub tytułem jej książki. Zwróciliśmy się do pani Joanny o to, czy możemy wykorzystać jej tytuł jako nazwę swojego klubu. Była nam bardzo przychylna, bardzo nam kibicuje i ma świadomość, że jest coś takiego w Wałbrzychu. - mówi Magdalena Urbanek z Multimedialnej Filii Bibliotecznej Biblioteki Pod Atlantami.
 
Klubowicze zjedli tort i zabrali się omawiania tego co przeczytali. W przyszłym miesiącu tematem ich dyskusji będzie książka „Krótka historia o długiej miłości”. 
 
- Głównie omawiane są książki, które proponują sami klubowicze. Książki zamawiamy dwa razy w roku z dolnośląskiej Biblioteki Publicznej. Z reguły jest tak, że klubowicze sami narzucają, co chcieliby przeczytać. Później jest to realizowane. - mówi Magdalena Urbanek z Multimedialnej Filii Bibliotecznej Biblioteki Pod Atlantami. 
 
 
pm
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno