'Dzieci Czarnych Orłów' na głuszyckiej scenie

 21 lutego o godz. 18.30 w Świdnickim Ośrodku Kultury ( Rynek 43) - „Dzieci Czarnych Orłów” w wykonaniu Głuszyckiej Grupy Teatralnej „Po godzinach”. Władze gminy zapewniają dojazd spod CK-MBP w Głuszycy do Świdnicy i z powrotem w cenie 20 zł od osoby. Rezerwacja miejsc na spektakl i więcej szczegółów dotyczących wyjazdu pod nr tel. 503 102 817 oraz w pokoju nr 11 u instruktorów w siedzibie CK-MBP w Głuszycy. 

Wyświetl galerię 1/5
Spektakl przenosi widzów do listopada roku 1918 na Dworzec Wiedeński w Warszawie, gdzie wielu Polaków oczekuje na przyjazd Józefa Piłsudskiego. Na tle ważnych wydarzeń w dziejach narodu polskiego – narodzin wolnej Polski u schyłku I wojny światowej, ukazanych jest wiele barwnych postaci. Sceny obyczajowe pełne humoru, zabawnych dialogów i  zbiegów okoliczności przeplatają się z tragizmem postaci i refleksją o niegasnącej potrzebie troski o losy ojczyzny. 
 
 
Reżyserem sztuki, autorem scenariusza oraz odtwórcą roli Zawiadowcy jest Robert Delegiewicz. W spektaklu wystąpili aktorzy-amatorzy a w rolę Józefa Piłsudskiego wcielił się burmistrz Roman Głód.
 
 
opr.red
foto: użyczone / UM w Głuszycy
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno