I liga koszykarzy: Górnik Trans.eu - Polfarmex Kutno 82:63 (FOTO)

Jedynie w pierwszych minutach sobotniego spotkania koszykarze z Kutna prowadzili w rywalizacji z Górnikiem Trans.eu. Później gra toczyła się pod pełne dyktando wałbrzyszan, którzy momentami wygrywali różnicą nawet 30 "oczek". Dla Rafała Glapińskiego i spółki, którzy pokonali Polfarmex 82:63, była to trzecia wygrana z rzędu.

Co prawda pojedynek rozpoczął się od prowadzenia gości 5:2, ale wkrótce przewaga rywali odeszła w przeszłość. Już bowiem w 4 minucie na tablicy świetlnej widniał rezultat 10:5, a po chwili, po "trójce" Huberta Kruszczyńskiego - 13:5 dla Górnika Trans.eu. W kolejnych fragmentach było jeszcze skuteczniej, gdyż początek drugiej kwarty przyniósł wygraną wałbrzyszan 10:2, dzięki czemu beniaminek I ligi prowadził 32:17. Miejscowi agresywnie bronili, dominowali na tablicach, a goście seryjnie pudłowali nawet w idealnych sytuacjach. Na półmetku rywalizali wałbrzyszanie prowadzili 40:26.

W drugiej połowie, jak wspomnieliśmy, nasza przewaga sięgała nawet 30 "oczek". W pierwszych minutach ostatniej ćwiartki Górnicy wygrywali już 64:37, gdy szkoleniowiec miejscowych wpuścił na parkiet rezerwowych: Bartosza Kłyża oraz Łukasza Makarczuka. Młodzi wałbrzyszanie nie utrzymali wysokiego prowadzenia, a z drugiej strony obaj skończyli spotkanie ze zdobyczą punktową, co licznie zgromadzona publiczność nagrodziła sporym aplauzem. Ostatecznie biało-niebiescy pokonali niżej notowany Polfarmex 82:63, co może być dobrym prognostykiem przed wyjazdową konfrontacją w Pruszkowie, a przede wszystkim derbową rywalizacją z FutureNet Śląskiem Wrocław w środę 13 lutego w Wałbrzychu.

I liga koszykarzy
XXI kolejka
Górnik Trans.eu Wałbrzych - Polfarmex Kutno 82:63 (22:15, 18:11, 21:9, 21:28)
Górnik Trans.eu: Kruszczyński 14 (3x3), Krzywdziński 14 (1), Niedźwiedzki 12, Durski 11, Małecki 10, Glapiński 6 (1), Wróbel 5, Spała 4 (1), Der 2, Kłyż 2, Makarczuk 2, Ratajczak. Trener: Marcin Radomski

Pozostałe wyniki:
SKK Siedlce - GKS Tychy 89:71, AZS AGH Kraków - Elektrobud-Investment ZB Pruszków 64:75, Biofarm Basket Poznań - Rawlplug Sokół Łańcut 84:78, Pogoń Prudnik - Enea Astoria Bydgoszcz 103:89, STK Czarni Słupsk - Jamalex Polonia 1912 Leszno 88:67, Energa Kotwica Kołobrzeg - WKK Wrocław 79:68, FutureNet Śląsk Wrocław - KS Księżak Syntex Łowicz 123:88