15 urodziny Facebooka

Dziś Facebook obchodzi 15 urodziny. Sprawdzamy czy z popularnego portalu społecznościowego korzystają wałbrzyscy radni.

Twórcą Facebooka jest Mark Zuckerberg, którego firma wyceniana jest na 536 mld dol. Facebooka każdego dnia odwiedza ponad 1,7 mld użytkowników, a sam Zuckerberg jest obecnie jednym z najbogatszych ludzi na świecie.
 
Dziś Facebook obchodzi 15 urodziny i trudno znaleźć kogoś, kto o nim nie słyszał. Najczęściej korzystamy z niego by sprawdzić najnowsze informacje, ale też dowiedzieć się co słychać u naszych znajomych. My postanowiliśmy sprawdzić, czy wałbrzyscy radni i poseł korzystają z Facebooka.
 
- Korzystam z Facebooka. Nie pamiętam kiedy założyłem konto, ale było to bardzo dawno, myślę, że około 8-9 lat temu. Udostępniam różne swoje wpisy, czasem zdjęcia lub nagrania. Informuję też o swoich wystąpieniach w mediach. Praktycznie codziennie coś udostępniam na swoim profilu - mówi poseł Tomasz Siemoniak.
 
- Nie wiem czy jestem bardzo aktywnym użytkownikiem, ale korzystam. Czytam, komentuję, udostępniam również zdjęcia, a czasami filmiki - mówi radny Jerzy Langer.
 
- Od takich dobrodziejstw uciekam jeśli tylko mogę. Korzystają panie z naszej Rady Wspólnoty Samorządowej, które przekazują mi informacje. Mam zbyt dużo pracy społecznej, aby wchodzić na Facebooka. Oglądam nasze regionalne media, przede wszystkim Telewizję Wałbrzych i naszą lokalną prasę, a także media ogólnopolskie - mówi radny Ryszard Nowak.
 
- Oczywiście, że korzystam, najczęściej przeglądając bieżące wiadomości. Sprawdzam co się dzieje w Polsce i na świecie. Czasami udostępniam różne treści, najczęściej związane z prywatnymi wydarzeniami - mówi radna Beata Mucha.
 
- Tak, używam przez cały czas. Z Facebooka można dowiedzieć się o tym, co się dzieje, nie jesteśmy w stanie pojawić się wszędzie. Dzięki niemu wiemy kiedy coś się wydarzy, znamy daty urodzin i imienin znajomych. Wiemy kto z kim jest, albo kto z kim się rozwiódł lub gdzie pojechał na wczasy. Wiem, że gdzieś był pożar, albo droga została zablokowana. To bardzo przydatna rzecz - mówi radny Mariusz Kalinowski. 

 

wb

foto:pixabay.com

 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno