Promesa na świetlicę w Zagórzu Śl.

Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu zarzadza 6 świetlicami na terenie gminy. Trzy z nich doczekały się już remontów a teraz przyszedł czas na kolejną, tym razem w Zagórzu Śl. Gmina pozyskała na ten cel ponad 412 tys zł.

Na terenie  Gminy Walim znajduje się 6 świetlic w których mieszkańcy mogą spędzać czas wolny, rozwijać zainteresowania a także się integrować. Od kilku lat Gmina Walim skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne na przebudowę tych obiektów. Dotąd wyremontowano obiekty w Walimiu, Jugowicach i w Dziećmorowicach. Teraz przyszedł czas na świetlicę w  Zagórzu Śląskim.
 
Świetlica w Zagórzu Śląskim to miejsce spotkań wielu społeczności. Możemy tam spotkać pasjonatów górskiej jazdy rowerowej Sowie Team, pracującą radę sołecką, wielbicieli książek, którzy korzystają z Punktu Bibliotecznego, a od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych, pod nadzorem animatora, prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży. 
 
Gmina Walim wystąpiła  do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego z wnioskiem o przyznanie pomocy dla  operacji „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objęty Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wniosek został oceniony pozytywnie i przyznano dofinansowanie w wysokości 412.543,00 zł 
 
 
W ramach tego działania będzie wykonany remont zaplecza kuchennego, wymiana instalacji wodociągowo – kanalizacyjnej, wykonanie nowej elewacji z dociepleniem, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie nowej kotłowni i instalacji c.o. oraz wykonanie wentylacji  mechanicznej. Ponadto zaplanowano, wykonanie na zewnątrz obiektu, bezobsługowej dostępnej całodobowo toalety,  przystosowanej dla osób niepełnosprawnych.
 
opr.plr
foto: uzyczone / Urząd Gminy w Walimiu
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno