Murem za Olbrzymem

Murem za Olbrzymem to inicjatywa obrońców spółki, która dotychczas zarządzała obiektem Włodarz w Jugowicach. Organizatorzy zbierają podpisy aby wpłynąć na zmianę decyzji Nadleśnictwa Wałbrzych o wypowiedzeniu umowy najmu terenu przy podziemiach.

Nadleśnictwo wypowiedziało umowę Centrum Muzealno-Turystycznemu OIbrzym 17 stycznia. Na chwilę obecną oznacza to, że spółka ma opuścić teren 30 września tego roku. Przedstawiciele Nadleśnictwa nie chcą szczegółowo komentować swojej decyzji ograniczając się wyłącznie do argumentacji, że dotychczasowa umowa nie zabezpieczała interesów Skarbu Państwa.
 
 
Krzysztof Szpakowski od 2003 roku w ramach działalności spółki "Olbrzym" miał rzekomo zainwestować w to miejsce około 3 mln złotych, starając się stworzyć atrakcyjną ofertę turystyczną. Jak sam twierdzi decyzja o rozwiązaniu umowy mocno go zaskoczyła, ponieważ był pewien, że w tym roku dojdzie jedynie do renegocjacji pewnych warunków i zamiany umowy najmu na umowę dzierżawy. Jak czytamy w treści petycji obecna umowa wprawdzie gwarantuje zwrot poniesionych kosztów przez spółkę ale ma to dotyczyć wyłącznie inwestycji w teren przylegający do podziemi a nie w samych podziemiach a to zdaniem Krzysztofa Szpakowskiego oznaczałoby zwrot jedynie 30% wszystkich nakładów.
 
- Teren najmowany od Lasów jest niezbędny do prowadzenia działalności w obiekcie. Tak samo jak funkcjonują kamieniołomy i inne obiekty, na których prowadzona jest działalność, a Lasy jedynie udostępniają teren na przykład dla zaopatrzeń - mówi Krzysztof Szpakowski, prezes Centrum Muzealno-Turystycznego "Olbrzym" Sp. z o.o.
 
Decyzja Nadleśnictwa podzieliła opinię publiczną. Jedni stają murem za Olbrzymem, inni rzucają w niego kamieniami. Jeśli chcesz by Olbrzym wyprowadził się z Włodarza, napisz w komentarzu dlaczego tak uważasz, natomiast jeżeli popierasz dotychczasowego najemcę petycję znajdziesz TUTAJ.
 
plr
foto: archiwum
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno