Menu

Murem za Olbrzymem

Murem za Olbrzymem to inicjatywa obrońców spółki, która dotychczas zarządzała obiektem Włodarz w Jugowicach. Organizatorzy zbierają podpisy aby wpłynąć na zmianę decyzji Nadleśnictwa Wałbrzych o wypowiedzeniu umowy najmu terenu przy podziemiach.

Murem za Olbrzymem
Nadleśnictwo wypowiedziało umowę Centrum Muzealno-Turystycznemu OIbrzym 17 stycznia. Na chwilę obecną oznacza to, że spółka ma opuścić teren 30 września tego roku. Przedstawiciele Nadleśnictwa nie chcą szczegółowo komentować swojej decyzji ograniczając się wyłącznie do argumentacji, że dotychczasowa umowa nie zabezpieczała interesów Skarbu Państwa.
 
 
Krzysztof Szpakowski od 2003 roku w ramach działalności spółki "Olbrzym" miał rzekomo zainwestować w to miejsce około 3 mln złotych, starając się stworzyć atrakcyjną ofertę turystyczną. Jak sam twierdzi decyzja o rozwiązaniu umowy mocno go zaskoczyła, ponieważ był pewien, że w tym roku dojdzie jedynie do renegocjacji pewnych warunków i zamiany umowy najmu na umowę dzierżawy. Jak czytamy w treści petycji obecna umowa wprawdzie gwarantuje zwrot poniesionych kosztów przez spółkę ale ma to dotyczyć wyłącznie inwestycji w teren przylegający do podziemi a nie w samych podziemiach a to zdaniem Krzysztofa Szpakowskiego oznaczałoby zwrot jedynie 30% wszystkich nakładów.
 
- Teren najmowany od Lasów jest niezbędny do prowadzenia działalności w obiekcie. Tak samo jak funkcjonują kamieniołomy i inne obiekty, na których prowadzona jest działalność, a Lasy jedynie udostępniają teren na przykład dla zaopatrzeń - mówi Krzysztof Szpakowski, prezes Centrum Muzealno-Turystycznego "Olbrzym" Sp. z o.o.
 
 
Decyzja Nadleśnictwa podzieliła opinię publiczną. Jedni stają murem za Olbrzymem, inni rzucają w niego kamieniami. Jeśli chcesz by Olbrzym wyprowadził się z Włodarza, napisz w komentarzu dlaczego tak uważasz, natomiast jeżeli popierasz dotychczasowego najemcę petycję znajdziesz TUTAJ.
 
plr
foto: archiwum
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

homo sapiens sapiens (7 lutego 2019 10:57)
I to jest obraz polskiego społeczeństwa... mury, mury i jeszcze raz mury. Na prawdę Polacy jedyne co potrafią to budować mury?
sAs (7 lutego 2019 7:43)
Cytuję użytkownika: RomanWVMD3
czyli chodzi o pieniądze bo ni hu hu z tego co się dzieje nie wynika
Nie, nie! Chodzi o to, że jak ja Ci pożyczę furę, i powiem:"jeździj na sobie do roboty, bo widzę, że potrzebujesz, masz ją na rok, ale tylko do roboty, nie inaczej. Przegląd zrób i ubezpieczenie zapłać. Jak by co, to zawsze Cię mogę poprosić o zwrot. Tylko się upomnę miesiąc wcześniej, żebyś nie miał problemu ze zorganizowaniem się jakoś",to potem mogę w każdej chwili poprosić o jej zwrot. Bo jest moja. Nawet wówczas jeśli sobie nowe pokrowce kupisz na siedzenia i zainwestujesz w wunderbauma. I może mnie szlag trafić, jak bez konsultacji ze mną zaczniesz w bagażniku gruz wywozić z budowy, albo - dajmy na to - w wyścigach ulicznych startować. A ja Ci w międzyczasie zwrócę uwagę, że to mnie się to nie podoba. Bo taką Multiplą to nie wypada. Będziesz petycję do mnie wtedy pisał? Z sąsiadami? Włodarz został pożyczony od właściciela, którym jest Skarb Państwa, reprezentowany przez LP. I tyle! Pieniądze to zupełnie inna kwestia,ona ma tu zupełnie poślednie znaczenie.
Jaro-zell (6 lutego 2019 22:02)
Cytuję użytkownika: Komolino
Państwo powinno przejąć Wlodarza a nie teraz kasa w prywatne łapy leci.
Od trzydziestu już lat nie ma Polski Ludowej. Obudź się.
RomanWVMD3 (6 lutego 2019 19:16)
czyli chodzi o pieniądze bo ni hu hu z tego co się dzieje nie wynika
sAs (6 lutego 2019 14:39)
(mędrkując): pytanie zasadnicze brzmi: CZYJ to jest obiekt. Bo chrzanienie, że "lasy jedynie udostępniają teren na przykład dla zaopatrzeń" jest chyba bredzeniem w malignie. Czyj jest ten teren w którym Niemiaszkami wydrążyli dziurę nie licząc się z ludzkim życiem?;Czyj jest grunbnad dziura i wokół dziury? No czyj? Bo teraz się z właścicielem trzeba dogadać. DOGADAĆ a nie petycje pisać i mury budować, żeby ktoś pod nimi był stawiany...
GriZZli (6 lutego 2019 14:13)
Hehe, system sam kropkuje słowo: abstrah*jąc. Abstrahować już nie.
GriZZli (6 lutego 2019 14:10)
Tak to niestety wygląda, jakby ważny koleś kogoś znacznego już ostrzył fujarę na ten obiekt. Łysy zrobił swoje, Łysy może odejść. Abstrah*jąc, czy ktoś lubi Szpakowskiego, czy też nie (ja akurat się nad jego zasługami nie rozpływam), jednakoż trzeba mu oddać słuszność, że włożył w Olbrzyma mnóstwo czasu i pracy, dzięki jego działaniom region też zyskał. Działającą atrakcję i chociażby asfalt na drogach w najbliższej okolicy. Naturalnie, nie robił tego za frajer, co nie znaczy, że należy mu się teraz wiadro pomyj na łysą głowę, bo tóry przedsiębiorca pracuje charytatywnie!? Trochę powagi.
taka uwaga (6 lutego 2019 13:02)
Przecież ten chłop wpakował w to pieniądze i pracę... argument do zamknięcia jest taki " Obiekt nie zapewnia odpowiednich kosztów dla państwa" czyli za mało PiS dostaje kasy i chcą to zagrabić. Będzie tak że przez PiS zniszczą obiekt i region straci ciekawe miejsce. Co roku mnóstwo ludzi ludzi tam przyjeżdża z zagranicy i z Polski, odwiedzają też okolice. z tego region żyje. PiS może chce przejąć obiekt i dać go z powrotem swoim Naziolom lub chcą aby przestano pamiętać o tym miejscu.
wyzwalacz (6 lutego 2019 11:37)
Dobra inicjatywa . Popieram !
wyzwalacz (6 lutego 2019 11:37)
Dobra inicjatywa . Popieram !
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Riese  |   Włodarz  |   Olbrzym  |   Szpakowski  |   Lasy Państwowe  |   Nadleśnictwo Wałbrzych  |  

Kupią od Ciebie las...

History Story: Śladami Riese

Eksploracja sztolni w Miłkowie (VIDEO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij