Prezydent Szełemej w Brukseli

Samorządowcy z Dolnego Śląska wracają z Brukseli po rozmowach między innymi z Coriną Creţu (Komisarz do spraw polityki regionalnej). Rozmowy dotyczyły przede wszystkim inicjatywy Sudety 2030 czyli przyszłości południa Dolnego Śląska.

 

Województwo dolnośląskie plasuje się w unijnej czołówce najszybciej rozwijających się regionów. Widać to szczególnie w okolicach Wrocławia czy w Zagłębiu Miedziowym ale mniej na tym wzroście korzysta południe wojwództwa. Inicjatywa Sudety 2030 ma służyć wyrównywaniu tych dysproporcji ale wieści płynące z Brukseli nie były dotychczas dla nas korzystne. W ujęciu całościowym nasz region w oczach unijnych urzędników jest na tyle bogaty, że nie wymaga już tak dużego wsparcia finansowego jak dotychczas. Delegacja samorządowców poleciała do Brukseli by rozmawiać na ten temat z unijnymi komisarzami.
 
- Najpierw spotkanie z Panią Elżbietą Bieńkowską, Komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP. Następnie spotkanie z Panią Coriną Creţu Komisarz do spraw polityki regionalnej, której miałem przyjemność wręczyć Strategię Rozwoju Sudety 2030. Rozmowy z Paniami Komisarz dotyczyły m.in właśnie inicjatywy Sudety 2030 czyli przyszłości południa Dolnego Śląska - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 


Więcej o spotkaniu w Brukseli już jutro w rozmowie z prezydentem Romanem Szełemejem. 
adm
foto: użyczone

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com.
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno