Czy Krzysztof Piątek mógł zasilić Górnika Wałbrzych?

Krzysztof Piątek wyrasta na największą gwiazdę polskiej piłki nożnej robiąc prawdziwą furorę na boiskach włoskiej Serie A. Co ciekawe, niewiele brakowało, a kilka lat temu pochodzący z Dzierżoniowa zawodnik zasiliłby II-ligowego Górnika Wałbrzych.

Jak wspomina Robert Bubnowicz, były szkoleniowiec Górnika, do kontaktu wałbrzyszan z Piątkiem i jego rodzicami doszło pod koniec 2012 lub na początku 2013 roku.

 

- Zaprosiliśmy Krzyśka i jeszcze jednego zawodnika Lechii Dzierżoniów do udziału w sparingu. Nie pamiętam czy zagraliśmy "wewnętrzną gierką" czy spotkaliśmy się z jednym z lokalnych zespołów. Pamiętam jednak, że Górnik wygrał 5:2, a Piątek strzelił 4 gole. Byliśmy zachwyceni jego umiejętnościami, dlatego podjęliśmy rozmowy z jego ojcem, który nie miał nic przeciwko przejściu bramkostrzelnego juniora do Wałbrzycha. Naszym zadaniem było jedynie załatwienie mu szkoły oraz internatu, z czym zapewne nie byłoby problemu -, opowiada trener Bubnowicz.

 

Niestety, mimo pozytywnej opinii stabu szkoleniowego Górnika oraz zgody rodziców do transferu Krzysztofa Piątka ostatecznie nie doszło.

 

- Przykro mi to powiedzieć, ale działacze klubu nie zgodzili się na jego przejście do wałbrzyskiego zespołu. Jak usłyszałem, takich juniorów mamy na pęczki. Do tej pory wraz z Marcinem Morawskim wspominamy tę sytuację, bo tak niewiele zabrakło, aby Krzysiek został naszym graczem -, zakończył Bubnowicz.

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. kolaż
(ben)

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno