Prace w tunelu na trasie Wałbrzych – Jedlina

Do czerwca potrwają pracę w tunelu kolejowym na trasie Wałbrzych Główny - Jedlina Zdrój.  Ruch pociągów na trasie zostanie utrzymany.

 

Ponad stuletni tunel (dł. 1601 m) jest na bieżąco monitorowany. Wykonywane prace mają zabezpieczyć obiekt dla bezpiecznych warunków podróży i sprawnego przewozu ładunków.

Wewnętrzna, kamienno-ceglana obudowa tunelu na długości kilkunastu metrów, w miejscach uszkodzeń i spękań zostanie usunięta - wykonana zostanie nowa obudowa. Wewnątrz tunelu stopniowo (dla uzyskania odpowiedniej wytrzymałości) będą nakładane kolejne betonowe warstwy. Proces jest czasochłonny i będzie prowadzony etapami. Zakończenie prac planowane jest na czerwiec.  
 
W 2018 r. w tunelu na trasie Wałbrzych Główny – Jedlina Zdrój wykonane zostały prace związane z wymianą toru. Rozpoczęły się też prace przy spoinowaniu i wypełnianiu ubytków w ceglanej obudowie wewnątrz obiektu. W ramach tej części zadania zlecono wykonanie opinii dotyczącej wybranych odcinków konstrukcji tunelu. Na podstawie uzyskanej oceny określono zakres prac. Tunel pod Małym Wołowcem to obiekt, który ma ponad sto lat, dlatego przy pracach wykorzystywane są opinie specjalistów.  
Komunikacja Wałbrzych Główny – Kłodzko Główne
 
Na linii z Kłodzka do Wałbrzycha na odcinku Jedlina Górna - Wałbrzych Główny, będzie utrzymana dotychczasowa komunikacja. Pociągi dojeżdżają do przystanku Jedlina Górna. Na krótkim odcinku, pomiędzy Wałbrzychem Głównym a przystankiem w Jedlinie Górnej jest zastępcza komunikacja autobusowa. Informacje na bieżąco podaje przewoźnik oraz umieszczone są w rozkładach. Obecna organizacja ruchu założona była do 9 marca jednak  ze względu na dodatkowe prace jest planowana do czerwca.

Czytaj też:
Tunel pod Wołowcem nie będzie atrakcją turystyczną


opr. adm
foto: wikipedia

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno