Kto przejmie Włodarz?

Nadleśnictwo wypowiedziało umowę Centrum Muzealno-Turystycznemu Olbrzym w Jugowicach. Wywołało to masę spekulacji i ostrą debatę na facebookowym profilu obiektu Włodarz. Trwają dyskusje na temat tego, kto miałby przejąć obiekt po dotychczasowym zarządcy, Krzysztofie Szpakowskim, a może to Krzysztof Szpakowski będzie nadal zarządał Włodarzem? 

Jedną z osób, która uważa, że umowa została słusznie wypowiedziana jest Piotr Lewandowski z Fundacji Thesaurus, zajmującej się szeroko pojętą działalnością kulturalną i wspierającą muzealnictwo. 
 
- Uważam, że wypowiedzenie zostało dokonane słusznie. Mam nadzieję, że po przejęciu tego terenu przez lasy, teren zostanie zinwentaryzowany, zostanie tam otworzone centrum edukacyjne – historyczno-przyrodnicze i będzie to wszystko prowadzone z poszanowaniem do tego miejsca. - mówi Piotr Lewandowski z Fundacji Thesaurus.
 
Z zarządcą obiektu Włodarz, Krzysztofem Szpakowskim  nie udało nam się dzisiaj skontaktować. Niektórzy zarzucają mu nieodpowiednie prowadzenie działalności, bez poszanowania dla historii tego miejsca. 
 
- Jeśli chodzi o działalność spółki na Włodarzu, należy przypomnieć, że nieprawidłowości były tak naprawdę od samego początku. Początkowo były to przejażdżki czołgiem, samochodami terenowymi. Prosze pamiętać, że to jest teren lasu, a jednocześnie Parku Krajobrazowego Gór Sowich. Dochodziły do tego działania typu puszczanie na cały regulator  pieśni, marszów niemieckich, które były słyszalne aż w Walimiu. Niestety odbyły się ostatnio pseudo zawody pływackie w sztolniach. Tych zdarzeń w ciągu ostatnich lat było stanowczo za dużo. To jest miejsce kaźni -miejsce, gdzie więźniowie obozu Gross Rosen wykuwali te sztolnie i ginęli . Miejsce powinno być otoczone opieką, jako miejsce pamięci narodowej z poszanowaniem charakteru tego miejsca. - mówi Piotr Lewandowski z Fundacji Thesaurus.
 
Zarządca obiektu Włodarz uważa, że wypowiedzenie umowy ma drugie dno i ktoś działa na jego szkodę. Czy jedną z osób mających przejąć Włodarz ma być Piotr Lewandowski z Fundacji Thesaurus?
 
 
- Kategorycznie zaprzeczam, są to insynuacje Pana Szpakowskiego. - Wczoraj nawet wyczytałem na jego profilu, że rzekomo umowa z nadleśnictwem jest poufna i tajna, że są tam jakieś dane, wręcz strategiczne. Są to kosmiczne bzdury, bezpodstawne oskarżenia szkalujące moje dobre imię i fundacji. Uważam, że pan Szpakowski powinien się z tego wycofać, przeprosić. To są też insynuacje pod adresem lasów państwowych i ich pracowników. Są to insynuacje, nie mające żadnego odzwierciedlenia w faktach i dokumentach. - mówi Piotr Lewandowski z Fundacji Thesaurus.
 
O wypowiedzeniu umowy dotychczasowemu zarządcy przeczytasz również tutaj
 
red
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno