CBA w Boguszowie

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Boguszowie. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić sprawa dotyczy jednego z lokalnych biznesmenów i  związana jest też z burmistrzem Boguszowa Jackiem C.

Funkcjonariusze CBA pojawili się w Boguszowie Gorcach u jednego z lokalnych biznesmenów dziś rano. Niewiadomo jeszcze co kontrolowano. Z informacji uzyskanych od naszych informatorów wynika, że sprawa dotyczy lokalnego biznesmena i związana jest z aresztowanym burmistrzem Boguszowa, Jackiem C. Chodzi prawdopodobnie o powiązania finansowe.  Przypomnijmy, burmistrz Boguszowa Gorc, Jacek C. aresztowany został przed świetami Bożego Narodzenia  pod zarzutem przyjęcia łapówki. Akcje przeprowadziła Komenda Wojewódzka Policji, Jacek C. przebywa w tej chwili w areszcie w Świdnicy. 
 
- Zarzucono mu przyjęcie korzyści majątkowej w związku z pełnioną funkcją publiczną w kwocie 70 tysięcy złotych, które otrzymał -  mówił prokurator Mariusz Pindera.
 
Jackowi C. grozi nawet do 10 lat więzienia. 
 
W ostatnich tygodniach w Boguszowie dzieje się sporo. Opozycyjni radni głośno mówią o „czystkach” w Urzędzie Miasta i jednostkach podległych.  Pracę straciła między innymi kandydatka na burmistrza Sylwia Dąbrowska. 
 
- Pani Dąbrowska do dnia dzisiejszego pracuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Radni opozycyjni próbują robić zamieszanie, że dokonujemy masowych zwolnień - wyjaśniał pod koniec stycznia zastępca burmistrza Sebastian Drapała.

6 lutego Sylwia Dąbrowska straciła jednak pracę, zwolniona została przez… zastępce burmistrza, Sebastiana Drapałę.  Poniżej uzasadnienie zwolnienia podpisane przez zastepcę burmistrza Sebastiana Dapałę. 

 
- Pan Drapała twierdzi, że jestem bardzo dobrym pracownikiem, że jestem szanowana przez mieszkańców, natomiast "ktoś" każe mnie zwolnić. Nie wiem kto i mam nadzieję, że ustali to prokuratura - mówi Sylwia Dąbrowska.
 
Dziś do Boguszowa zawitali funkcjonariusze CBA, wiecej informacji wkrótce. Czytaj też:
Burmistrz z zarzutem przyjęcia łapówki
Nie obniżą pencji burmistrzowi Jackowi C. 
Czystki w boguszowskim urzędzie miasta
Zwolniona bo kandydowała

pos
foto: CBA


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno