Dźgnął brata nożem, bo ten źle dbał o higienę

Awantura pijanego rodzeństwa na Sobięcinie. 21-latek kłócił się z bratem, a następnie sięgnął po nóż i dwukrotnie wbił mu go w plecy. Tłumaczył policji, że nie chciał zrobić bratu krzywdy, tylko go nastraszyć.

Do zdarzenia doszło w jednym z budynków przy ul. Karkonoskiej w Wałbrzychu. Jak wynika z informacji policji, młodszy z mężczyzn doprowadził do kłótni, bo był niezadowolony, że jego 31-letni brat źle dbał o higienę. Na ciele pokrzywdzonego były dwie rany kłute i potrzebna była pomoc medyczna. Na szczęście życiu mężczyzny nie zagrażało niebezpieczeństwo.
 
Okazało się, że mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. Sprawca miał ponad pół promila alkoholu w organizmie, a pokrzywdzony ponad półtora promila. 
 
Zatrzymany 21-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Tłumaczył, że nie chciał zrobić bratu krzywdy, a jedynie go nastraszyć. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do podejrzanego dozór policyjny, nakaz opuszczenia zajmowanego mieszkania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. 
 
wb
foto:KMP w Wałbrzychu
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno