100-lecie Kurateli Sądowej

7 lutego Polska Kuratela Sądowa obchodziła 100-lecie swojego istnienia. W Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu funkcjonują cztery Zespoły Kuratorskiej Służby Sądowej, dwa do wykonywania orzeczeń w sprawach karych oraz dwa - w sprawach rodzinnych i nieletnich. 

 
7 lutego 1919 roku Józef Piłsudski powołał w Polsce zupełnie nową instytucję - stałych opiekunów sądowych. Powołanie tej instytucji, którą uznaje się za początek polskiej kurateli sądowej - nastąpiło na mocy dekretu ogłoszonego w dniu 8 lutego 1919 roku w Dzienniku Praw Państwa Polskiego.
 
Kuratorzy sądowi realizują zadania o charakterze wychowawczym, resocjalizacyjnym, profilaktycznym i kontrolnym, związane z wykonywaniem orzeczeń sądu. Pracują w środowisku swoich podopiecznych, także na terenie zamkniętych zakładów i placówek, w szczególności na terenie zakładów karnych, placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz leczniczo-rehabilitacyjnych.
 

 

 

wb

foto:walbrzych24.com/użyczone

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas. Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno