Wałbrzyscy kulomioci najlepsi w kraju

W Toruniu rozegrano Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. Niezwykle udane dla nas Mistrzostwa Polski, gdyż Jakub Kanik oraz Kamil Kuczaj stanęli na dwóch najwyższych stopniach podium zawodów. 

Wałbrzyszanie doskonale rozpoczęli zmagania juniorów młodszych, gdyż w eliminacjach Jakub Kanik pchnął kulę na odległość 17 m, a Kamil Kuczaj zanotował wynik 15.37 m.  Powyższe rezultaty dały reprezentantom Górnika awans do rundy finałowej z 1. oraz 3. miejsca.

 

W finałach Kanik co prawda spalił swoje próby, jednak żaden z przeciwników nie zdołał się zbliżyć do świetnego osiągnięcia Kuby z pierwszej części rywalizacji. Z grona rywali najlepiej wypadł nasz Kamil Kuczaj, który dzięki pchnięciu kuli na odległość 16.05 m wskoczył na 2. miejsce i o zaledwie 4 cm wyprzedził kolejnego na "pudle" - Szymona Łazarskiego z Technika Augustów. Tym samym podopieczni trenera Franciszka Karpińskiego wywalczyli złoty i srebrny medal Mistrzostw Polski. 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. użyczone
(ben)
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno