Kto rządzi Boguszowem?
Kto kazał wiceburmistrzowi Sebastianowi Drapale zwolnić z Ośrodka Pomocy Społecznej w Boguszowie Gorcach Sylwię Dąbrowską? Burmistrz nie odpowiada i nie ma czasu spotkać się z nami by porozmawiać. Pytam zatem: Kto rządzi miastem? 
 
 
Sylwia Dąbrowska startowała w minionych wyborach na burmistrza Boguszowa-Gorc. Przegrała w drugiej turze z Jackiem C., który przed Świętami Bożego Narodzenia trafił do aresztu pod zarzutem przyjęcia łapówki. Wraz z zakończeniem poprzedniej kadencji Rady Miejskiej, Sylwia Dąbrowska przestała pełnić funkcję przewodniczącej rady i po wyborach nadal pracowała w Ośrodku Pomocy Społecznej w Boguszowie. Zastępca burmistrza, Sebastian Drapała zwolnił ją jednak  6 lutego.
 
- Zostałam ściągnięta z terenu, ponieważ jestem pracownikiem socjalnym i wykonywałam swoją pracę w terenie. Po powrocie do ośrodka zastałam w gabinecie dyrektora pana zastępcę burmistrza Sebastiana Drapałę i panią mecenas. Dowiedziałam się, że pan musi mnie w tym dniu zwolnić. Zapytałam o powód zwolnienia i usłyszałam, że pomimo iż jestem dobrym pracownikiem, dyrekcja jest ze mnie zadowolona i mam dobrą opinię wśród mieszkańców to pan musi mnie zwolnić bo ktoś wydał mu takie dyspozycje - mówi Sylwia Dąbrowska.
 
Kto mógł wydać takie polecenie zastępcy burmistrza? Z uzasadnienia, jakie znalazło się na wypowiedzeniu jasno wynika, że jest ono pokłosiem wyborów samorządowych bo pracodawca stracił zaufanie do Sylwii Dąbrowskiej, gdyż ta była kontrkandydatką Jacka C. Poza tym jak czytamy w uzasadnieniu była WCZEŚNIEJ nielojalna wobec AKTUALNEGO burmistrza.
 
- Moim kontrkandydatem był ówczesny starosta wałbrzyski a nie burmistrz miasta więc nie wiem jaką lojalnością miałam się wykazywać w stosunku do pana starosty. Tak naprawdę nie wiem dlaczego mnie zwolniono. W XXI wieku w demokratycznym kraju dostaję zwolnienie za rzekome polityczne poglądy. Jestem zdruzgotana bo okazuje się, że wszystkie te zwolnienia, które były do tej pory mają chyba taką właśnie przyczynę - twierdzi Sylwia Dąbrowska.
 
Jak powiedział wiceburmistrz Sebastian Drapała w rozmowie z Sylwią Dąbrowską, musiał ją zwolnić bo dostał takie dyspozycje.  Pytamy zatem, kto takie dyspozycje wydał i kto tak naprawdę rządzi miastem?  Poniżej pytania:
 
1. Dlaczego Pan zwolnił P. Sylwię Dąbrowska, mimo, że twierdził Pan, że jest dobrym pracownikiem?
2. Czy dostał Pan polecenie zwolnienia P. Sylwii Dąbrowskiej? Jeżeli tak to kto Panu kazał (wydał polecenie) zwolnienia P. Sylwii Dąbrowskiej?
 
Burmistrz nie udzielił nam odpowiedzi na przesłane mailem pytania, jak tłumaczyła nam jego sekretarka, nasza redakcja jest „nierzetelna”. 
opr. pos
foto: walbrzych24.com


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno