Będą podwyżki za parkowanie

Wzrastają opłaty za parkowanie na placach: Rycerskim, przy ul. Kilińskiego i Wyzwolenia. Za godzinę postoju zapłacimy 3 zł - wcześniej było to 2 zł. 

Opłaty za parkowanie wzrosną od 21 lutego. Czym są spowodowane podwyżki?
 
- Powodem wzrostu ceny jest przede wszystkim zauważalne nasycenie na tych placach parkingowych, które w godzinach między 11:00, a 14:00 dochodzi do 100% zapełnienia parkingów. Obserwujemy wzmożony ruch pojazdów nie tylko na samych placach, ale również na okalających je ulicach. Podwyżka pozwoli zrównać cenę za parkowanie do tej, która obowiązuje przy drogach publicznych, gdzie kierowcy płacą 3 zł za godzinę - mówi Leszek Szewc z Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.
 
 
O czym jeszcze powinniśmy pamiętać korzystając z miejskich parkingów? 
 
Wydrukowany bilet należy umieścić za szybą samochodu w widocznym miejscu. Strefy Płatnego Parkowania nadzorowane są przez pracowników ZDKiUM, którzy są uprawnieni do wypisywania opłat dodatkowych za brak ważnego biletu parkingowego.
 
Ich koszt jest niemały - za brak ważnego biletu zapłacimy 30,00 zł jeśli uregulujemy należność w terminie 7 dni od daty wezwania do zapłaty, a 250,00 zł w przypadku, gdy zapłacimy po 7 dniach. Należy też pamiętać, że parkomaty nie wydają reszty.
 

 

W.Blicharz

foto:P.Tokarski

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno