Nowy Dom Pomocy Społecznej w Wałbrzychu

Opuszczony budynek szkoły przy ul. Andersa 162A w Wałbrzychu zostanie zaadaptowany na Dom Pomocy Społecznej. Koszt inwestycji to ponad 6 milionów złotych, z czego prawie 3 mln pochodzą ze środków Unii Europejskiej.

Gmina Wałbrzych ogłosiła przetarg w zakresie przebudowy i adaptacji budynku przy ul. Gen. Andersa 162A w Wałbrzychu na Dom Pomocy Społecznej, w którym znajdzie się miejsce dla 30 osób. Będą to głównie seniorzy. Zadanie jest współfinansowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego .
 
W planach jest kompleksowy remont całego obiektu oraz budowa parkingu.
 
- Zakres prac jest bardzo duży. Koszt całej inwestycji to ponad 6 mln złotych, prawie  3 mln złotych pochodzą ze środków Unii Europejskiej, dodatkowe pieniądze to są środki własne gminy, które również pochodzą z dotacji, z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Remont będzie kapitalny. Zmienimy wygląd i funkcjonalność tego budynku, tak żeby w przyszłości spełniał on rolę DPSu. W planach jest między innymi wymiana ogrzewania, wymiana instalacji, dobudowanie widny i stworzenie miejsc parkingowych - mówi rzecznik Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu Edward Szewczak.
 
Termin składania ofert mija 18 lutego, inwestycja ma zostać zrealizowana do końca września. 

 

wb

fotoWTV

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno